Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza znovu nejlepší v regionu, ale po dosažení maxim přece jen výprodej nastal

Pražská burza znovu nejlepší v regionu, ale po dosažení maxim přece jen výprodej nastal

05.01.2005 16:54
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Odpolední stále nadprůměrná aktivita hýbala cenami na pražské burze oběma směry, ale nakonec jen akcie ČEZu a Philip Morris ČR byly schopné udržet zisky, díky nimž také index PX-D vzrostl o 0,15 % na 2648,7 bodů. O nejvíce aktivní titul se strhl vyrovnaný boj mezi akciemi ČEZu a Komerční banky. Zatímco elektrárenská společnost znovu atakovala 360 Kč, tak akcie Komerční banky v závěru obchodování spíše nacházely prodejce i pod cenou 3400 Kč.

Aktivita neopustila ani vánoční hit, akcie Unipetrolu, které si do roku 2005 přinesly optimismus domácích investorů a přes odpor zahraničních prodejců se jim podařilo cenu vytlačit až na 104 Kč. Zde se našli první agresivnější prodejci, jejichž objednávky srazily cenu Unipetrolu na závěrečných 101,25 Kč. Podle podobného scénáře se dnes obchodovalo s akciemi Českého Telecomu, který po dosažení 400 Kč v krátkém časovém úseku zkorigoval až pod 390 Kč, aby zde znovu našel podporu a jeho konečná cena 392,5 znamenala pokles oproti včerejšímu závěru o 0,18 %.

Investoři také dnes nakupovali akcie výrobce cigaret Philip Morris ČR, když převážná většina transakcí proběhla na úrovni 17400 Kč a akcie tabákového koncernu uzavřely o 0,86 % výše. Největší propad dne zaznamenaly akcie farmaceutické společnosti Zentiva (-1,17 %), když se těsně pod 800 Kč nashromáždila větší část investorů, kteří po posledních nárůstech vybrali zisky. Prozatím nejnižší aktivitu a také pohyb cen od začátku roku vykazují akcie Erste Bank, které i dnes zůstaly ve velmi úzkém pásmu 1205 až 1208 Kč.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.