Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Euro včera dosáhlo nového maxima k dolaru na 1,3643 USD/EUR

Euro včera dosáhlo nového maxima k dolaru na 1,3643 USD/EUR

29.12.2004 9:12
Autor: 

Euro včera vůči dolaru zahájilo v Evropě na 1,3620, brzy opět mírně posílilo a dosáhlo dalšího rekordu 1,3643 EUR/USD. Poté však došlo k mírné korekci, když byl zveřejněn nečekaný růst spotřebitelské důvěry ve Spojených. Měnový pár tak včerejší obchodování končil na úrovni 1,3613.

Do konce roku budou z významnějších ukazatelů zveřejněny jen v USA dnešní index spotřebitelské důvěry, pravidelné čtvrteční zprávy z trhu práce a chicagský index nákupních manažerů. Při poklidné náladě mezi svátky však sotva budou mít výraznější vliv, to ale při malých objemech nevylučuje zvýšenou volatilitu. Obchodování bez významnější podpory, ať již ze strany statistiky nebo politických prohlášení, zatím však svědčí spíše euru, při nízké likviditě ale nelze vyloučit žádné překvapení.

Pro dnešek tedy předpokládáme pohyb v pásmu 1,3590- 1,3690. V průběhu týdne čekáme pohyb v intervalu 1,34- 1,37.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa