Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČEZ nabídne akcionářům Škody Praha odkup akcií

15.12.2004 9:05
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ:
Energetická společnost nabídne minoritním akcionářům společnosti Škoda Praha odkup akcií. Konkrétní nabídka bude zveřejněna pravděpodobně do konce ledna 2005.

Společnost ČEZ, a.s. tímto v souladu s ustanovením § 183e odst. 3 zákona č. 513/1991 Sb., obchodního zákoníku, v platném znění, informuje, že její příslušné orgány přijaly rozhodnutí o záměru učinit nepodmíněnou a neomezenou nabídku převzetí dle § 183a za podmínek § 183b odst. 15 obchodního zákoníku, všem vlastníkům účastnických cenných papírů, kterými jsou kmenové akcie na majitele, vydané společností ŠKODA PRAHA a.s., se sídlem Praha 6, Milady Horákové č.or. 109 č.p. 116, PSČ: 16041, IČ 00128201.

Energetická společnost ČEZ se stala majoritním vlastníkem Škody Praha v lednu letošního roku, když její podíl ve Škodě Praha vzrostl z původních 29, 8 % na 68, 88 %. Podíl FNM ČR se snížil z 54, 77 % na 24, 28 %. Šlo o výsledek dohody o narovnání mezi společnostmi ČEZ a Škoda Praha, jež byla podepsána vloni v červnu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data