Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna vyčkává, k dolaru mírně oslabuje

Koruna vyčkává, k dolaru mírně oslabuje

23.11.2004 10:44
Autor: 

Koruna narazila na bariéru svého dalšího posilování a stagnuje na úrovni 31,04 Kč za euro. K americkému dolaru koruna klesá na 23,90 Kč/USD s tím, jak dolar pozvolna posiluje k jednotné evropské měně. Domácí trh čeká na čtvrteční jednání ČNB a rozhodnutí vlády o způsobu privatizace Telecomu. Přes klidné obchodování je situace na korunovém trhu napjatá, neboť investoři drží spekulativní pozice.

ČNB ve čtvrtek úrokové sazby pravděpodobně nezvýší, a tak se úrokový diferenciál mezi ČR a eurozónou nevylepší. Z komparativního úhlu pohledu by mohla koruna těžit z poklesu úrokových sazeb v Maďarsku, případně Slovensku a jejich stagnace v Polsku. Po hektickém uplynulém týdnu dochází ke korekci kurzu české měny a ke konsolidaci trhu. Růst koruny se zastavil a investoři vyčkávají. Česká měna podle našeho názoru pravděpodobně zůstane nad technickou úrovní 30,95-31,00 Kč za euro, dokud nepadne privatizační rozhodnutí nebo.

Charakter obchodování na eurodolarovém trhu se poněkud změnil. Dolar zaznamenává mírné zisky k euru, žádné významné ekonomické zprávy přitom na trh neproudí. Kurz americké měny se dnes dopoledne pohybuje těsně pod 1,3000 USD/EUR (1,2988). Hodně se diskutuje o načasování uvolnění čínské měny, existují signály, že se tento krok zatím zpozdí, což krátkodobě nahrává dolaru. Zároveň panují obavy z japonských intervencích proti prudkému růstu jenu.

Co se týče technicky obchodování, na trhu je vidět částečné uzavírání krátkých dolarových pozic. Proto jsme v současné době opatrní vůči krátkodobému výhledu vývoje eurodolaru, dosud jednoznačně negativní sentiment vůči USD se možná zvolna mění.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.12.2025
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle propadá po výsledcích ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 pct průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly
11:38Kellnerová s dcerami oznámily přesun sídla PPF Group z Nizozemska do ČR
11:31IEA: Poptávka po ropě bude příští rok proti odhadům vyšší
11:17Oracle dokázal zastínit i pozitivní zprávy z Fedu  
10:47Komentář analytika: AI expanze za každou cenu? Oracle navyšuje kapitálové výdaje a trhu se to nelíbí  
10:36Kubíček z ČNB: Sazby se spíše zvýší, sázka na zvýšení v příštím roce je ale předčasná
10:03Akcie Oracle se po výsledcích propadly až o 12 procent. Agresivní sázka na AI budí obavy
9:19Komerční banka, a.s.: Změna majetkové účasti KB v jiné společnosti
8:50Rally po snížení sazeb Fedem končí, Oracle zklamal trhy  
8:50Rozbřesk: Fed už zase nakupuje dluhy a eurodolar je na 1,17
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y