Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolar by dnes mohl dočasně posílit díky vybírání zisků

Dolar by dnes mohl dočasně posílit díky vybírání zisků

23.11.2004 9:16
Autor: 

Měnový pár EUR/USD začínal v pondělí na 1,3029, tedy blízko páteční uzavírací hodiny. Zasedání APEC v Chille ani G20 v Berlíně nepřineslo žádné významnější rozhodnutí. Navíc ani vyjádření A.Greenspana o možné budoucí neochotě zahraničních investorů financovat americký deficit běžného účtu nevyvolalo očekávaný propad americké měny. Kurz eura vůči dolaru se tak v průběhu dne pohyboval kolem 1,304, pokles přebytku obchodní bilance EMU neměl prakticky žádný vliv. Obchodování pak v USA ale končilo mírným oslabením dolaru na 1,3047.

Z budoucích statistik s možným vlivem na kurz to tento týden v USA bude tradičně trh práce a zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby. Tentokrát budou zveřejněny již ve středu, protože ve čtvrtek je svátek "Thanksgiving". Dnes je prodej existujících domů, to ale bývá jen podpůrná statistika. V Evropě to bude dnes druhý odhad HDP Německa a ve čtvrtek index podnikatelského klima Ifo. Oboje bude sice slabší, i špatné evropské údaje ale zatím mají jen krátkodobý dopad. Dolar by však dnes mohl dočasně posílit, a to jak v rámci vybírání zisků tak z obav z intervence centrálních bank. V Japonsku je dnes rovněž státní svátek, a tak dnešní ranní obchodování probíhá jen v malých objemech. V delším časovém horizontu však dolar vůči euru sotva zůstane pod hranicí 1,3.

Pro dnešek tedy předpokládáme pohyb v pásmu 1,2965-1,3065. Kurz EUR/USD v týdenním horizontu čekáme mezi 1,29 až 1,31.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university