Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nejníže od 7. února se včera ocitl index průmyslových akcií Dow Jones

Nejníže od 7. února se včera ocitl index průmyslových akcií Dow Jones

05.06.2002 8:20
Autor: 

Prodeje automobilů poklesly minulý měsíc nejníže od roku 1998, a to způsobilo pád akcií General Motors a ostatních výrobců automobilů. Analytici UBS Warburg právě pokles u GM hodnotili jako velmi překvapivý a akcie společnosti tak ztratily 2,94 procenta (Ford -2,25%, DaimlerChrysler -2,89%). Index Dow Jones, tak za vydatné podpory těchto společností ztratil 0,2 procenta, když se z jedné poloviny na tomto propadu podílely právě akcie GM.

Index S&P, který se v dopoledních hodinách pohyboval v negativním teritoriu nakonec posílil a zavíral nepatrně pozměněn od předešlého dne o 0,01 procenta na 1040,69 bodu, z důvodu poklesu ceny akcií multimediální společnosti AOL Time Warner (-5,02%).

Index technologických akcií Nasdaq získal 1 procento a jeho uzavírací hodnota činila 1578,12 díky růstu akcií společnosti Intel (+3,31%). Nedařilo se akciím největšího tvůrce trhu na mimoburzovním trhu Nasdaq společnosti Knight Trading Group (-21,62%), který je vyšetřován americkou SEC kvůli nečistým obchodním praktikám v období boomu technologických titulů.

Potvrzení předešlých prohlášení o velikosti zisků pro letošní a příští rok pomohlo k růstu akciím největšího výrobce léků na světě společnosti Pfizer (+3,44%), ačkoliv ostatním výrobců léků se už tak nedařilo. Akcie Eli Lilly (-2,96%) klesaly poté, co jeji nejprodávanější antidepresivum Prozac, začíná ve své verzi prodávat společnost Barr Laboratories. Právě vypršení patentů a možnost výroby druhově stejných, již zavedených a velmi žádaných léků předních výrobců, stálo za propadem akcií společnosti Bristol Myers. Společnost je žalována, že nelegálním způsobem bránila podobnému léku jako je její Taxol ve vstupu na trh.

Zpráva společnosti Flextronix International, že očekává nižší zisk v prvním fiskálním čtvrtletí vedla k poklesu akcií společnosti o 20 procent.

Roman Koděra

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD