Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Koruna mírně oslabuje k euru i k dolaru - dolar se drží pod 1,2900 USD/EUR

    Koruna mírně oslabuje k euru i k dolaru - dolar se drží pod 1,2900 USD/EUR

    11.11.2004 10:55
    Autor: 

    Koruna bez reakce na informace o domácí průmyslové výrobě, mírně slábne na 31,48 Kč za euro. Po zvýšení úrokových sazeb v USA na evropskou úroveň se dolar pohybuje těsně u úrovně 1,2900 USD/EUR. Koruna k dolaru o několik haléřů slabší než včera – aktuální kurz 24,43 Kč/USD.

    Průmyslová výroba v září rostla jen o 6,6 procent, což je o něco méně, než trh v průměru očekával. Reakci české měny ale nepozorujeme, mírné oslabování k 31,50 Kč/EUR jde ruku v ruce s vývojem ve zbytku regionu. Negativní korekcí totiž prochází slovenská měna, v oslabování pokračuje zlotý a dolů směřuje i forint. Obchodování je však klidné u nás i na ostatních devizových trzích.

    Zítra bude zveřejněna informace o cenách průmyslových výrobců za říjen, což indikátor budoucích inflačních tlaků v rámci spotřebitelských cen. Očekáváme nižší růst indexu než v září a potvrzení postoje ČNB. Koruna tak pravděpodobně zůstane do konce týdne v pásmu 31,40 až 31,60 Kč za euro.

    Americký dolar se díky zlepšení obchodní bilance Spojených států a zvýšeným úrokovým sazbám vzdálil na 1 cent od historického minima k euru (1,3005) a aktuálně obchoduje kolem 1,2890 USD/EUR. Kromě toho dolar tlačí nahoru obnovené diskuse o současném vývoji na trhu, které jsou de facto různě silnými verbálními intervencemi. Italský ministr jednu chvíli hovořil dokonce o „koordinované intervenci“ ECB.

    V USA je dnes svátek Dne veteránů, proto může být ochota obchodovat na eurodolarovém trhu snížená. Domníváme se, že trh prochází konsolidací a o dalším směřování se teprve rozhodne. Faktem je, že dolar v posledních dnech dostal řadu pozitivních impulsů, takže nelze vyloučit výraznější pozitivní korekci, i když změna špatného sentimentu není proces, který se uskutečňuje v řádu hodin.

    Radim Krejčí, Patria Online


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data