Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Telecomu, ČEZ a KB se prosadily do indexu Dow Jones Stoxx EU Enlarged 15

Akcie Telecomu, ČEZ a KB se prosadily do indexu Dow Jones Stoxx EU Enlarged 15

05.11.2004 13:15
Autor: 

Akcie Českého Telecomu, ČEZ a Komerční banky se prosadily do indexu Dow Jones Stoxx EU Enlarged 15 tvořeného z emisí nových členských států EU. České firmy se váhou zařadily od čtvrtého do šestého místa v reprezentativním souboru 15 firem. Píše ČTK.

Zařazení akcií Českého Telecomu do indexu DJ Stoxx s největší váhou v porovnání s Komerční bankou a ČEZem může mít pozitivní vliv na vývoj akcií ČT, jelikož indexoví investoři budou muset titul do svých portfolií zařadit nebo zvýšit jeho váhu.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
 • proč tak pozdě?
  06.11.2004 12:32

  index vznikl už před více než týdnem, většina indexových investorů bude mít nakoupeno. Proč myslíte, že index ovlivní víc hodnotu Telecomu než ostatních dvou akcií? Váha jednotlivého titulu v indexu je dána kapitalizací emitenta, takže - při zanedbání free floatu - by měly být všechny tři tituly nakupovány ve stejných relativních objemech a jejich ceny by tedy měly jít nahoru o stejnou relativní hodnotu. Když vezmeme v úvahu free float, tak čím méně akcií na volném trhu, tím větší cenová výchylka při srovnatelných nákupech, a nejvíce poroste ČEZ, následován Kobou, Telecom poslední. (ČEZ free flat 32 proc, Telecom 49 proc.).
  Toshi
  • 06.11.2004 12:34

   Taky je mi divné, že Patria přejímá zprávu od ČTK a ne naopak. Pak to nemá být x dní staré. Vždyť to Pariáci museli mít na Reuters už před dlouhou dobou.
   lumin
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data