Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Minulý týden byl pro segment pojišťoven příznivý...

Minulý týden byl pro segment pojišťoven příznivý...

01.11.2004 14:33
Autor: 

V porovnání s týdnem předchozím – kdy newyorský prokurátor Eliot Spitzer začal s vyšetřováním pojišťovny American International Group a pojišťovacího makléře Marsh & McLennan – bylo posledních 5 obchodních dní pro tento segment příznivých. Evropské pojišťovny jako Allianz AG nebo ING Groep NV rostly v očekávání, že výše zmíněné vyšetřování bude ukončeno rychle a nenapáchá na „goodwill“ celého sektoru mnoho škod. Index DJ STOXX 600 tak přidal 0,2 %, konkurenční DJ STOXX 50 posílil o 0,1 % stejně jako EuroSTOXX 50.

Ropa – minulý týden zaznamenaly ceny ropy největší pokles za poslední více jak 2 měsíce. Prvním důvodem bylo relativně překvapivé zvýšení úrokových sazeb v Číně, druhým pak vyšší než předpokládané zásoby ve Spojených státech. Kontrakt obchodovaný v New Yorku tak ztratil 7,2 %, nejvyšší cenu tento kontrakt zaznamenal 25. října na hladině 55,67 USD. Zcela nepřekvapivě tak akcie BP Plc ztratily 2,7 %, TotalFina Elf poklesl o 2 % (na 163 EUR) a Eni SpA ztratilo 1,6 %.

XStrata Plc – největší britský vývozce uhlí pro provoz elektráren oslabil o 4,8 % na 845 p. BHP Billiton Plc ztratil 2,7 % a Rio Tinto Group Plc propadlo o 2,1 % na hladinu 1424 p.

Utility – segment utilit byl minulý týden nejlepší investicí v rámci indexu DJ STOXX 600. Enel SpA přidal 6,4 % na cenu 7,09 EUR poté, co italská vláda dokončila prodej 19% podílu ve společnosti. Akcie byly třikrát přeupsány, banky Merrill Lynch Co. a Goldman Sachs Group Inc. využily svého práva a dodatečně nakoupily 150 milionů akcií jako „greenshoe“.

E.ON AG – druhá největší evropská utilita přidala 3,2 % na cenu 63,95 EUR. Firma o 25 % snížila svůj refinanční náklad díky výhodné změně podmínek na kreditní lince v objemu 10 miliard euro. Hellenic Telecommunications Organization SA – největší telekomunikační operátor v Řecku posílil poté, co ministr pro ekonomiku přislíbil podpořit legislativu usnadňující restrukturalizaci počtu zaměstnanců.

Petr Žabža, Patria Direct

Zdroj: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.11.2025
22:00Americké akciové indexy se výrazně propadají  
17:19Inflace je vždy monetárním jevem
16:37Disney zklamal na tržbách a varuje před nižším ziskem v prvním kvartálu. Akcie odepisují 8 %
16:08Mobius: Korekci na AI využiji k nákupům, dolar bude posilovat
14:40Po první polovině roku se růst evropských zbrojařů zasekl  
13:09Čínský gigant Tencent překonal očekávání, AI využívá chytře a efektivně  
12:01Merck překonal svými výsledky odhady, akcie rostou o šest procent
11:14Shutdown končí, trhy už nechává v klidu. Na data si nejspíš ještě chvíli počkáme  
11:06Zisk Siemensu zaostal za odhady, firma odštěpení zdravotní divizi divize
10:26EU chystá novou obchodní dohodu s USA. Chce zafixovat 15% cla a vyřešit sporné bariéry
10:01Skupina ČSOB za devět měsíců 2025: Roste čistý zisk, objem úvěrů i spravovaných aktiv
9:55Konec nejdelšího shutdownu. Federální úřady obnovují provoz, dopady budou přetrvávat
9:13Britská ekonomika zpomalila, kyberútok způsobil miliardové škody
8:58Rozbřesk: Rozpočtová šaráda u konce. Nová koalice má tři možnosti, jak naložit s děravým rozpočtem
8:50Shutdown v USA skončil, Cisco sází na AI a otázky kolem Trumpa a Epsteina znovu ožívají  
6:06Dluhopisový trh se mění. Proč investoři volí korporace před státy  
12.11.2025
22:01Dow Jones na rekordních hodnotách před hlasováním o ukončení shutdownu  
17:23Pětileté valuační „pravidlo“ – nyní „tentokrát jinak“?
17:21Nejlepší Dlouhodobý investiční produkt alias DIP na trhu nabízí Patria Finance, ocenila prestižní soutěž
17:05Spoření na penzi mají témeř 4 miliony lidí, letos jejich počet klesl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.