Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Dluhopisové fondy drží růstový směr, zvyšování sazeb ještě počká...

25.10.2004 16:24
Autor: 

V průběhu minulého týdne se znovu dařilo dluhopisovým fondům. Ceny těchto fondů podporuje snižující se pravděpodobnost říjnového zvyšování úrokových sazeb v ČR i růst cen zahraničních dluhopisů. Polepšily si akciové fondy, a to spolu s lepšími výsledky akciových trhů. Americké trhy se sice minulý týden posunuly dolů, v Evropě byl ale vývoj smíšený a české akcie v úhrnu posilovaly.

Nejlepšími týdenními výsledky se mohou tentokrát pochlubit ČPI-OPF Fond nové ekonomiky s růstem o 2,30 %, dále ČSOB středoevropský s 1,32 % a ISČS-Sporotrend, který získal 1,02 %.

U Fondů peněžního trhu se znovu objevuje růst o 0,1 % - dosáhl ho IKS Peněžní trh. V horizontu 12 měsíců se postupně vyrovnávají pozice jednotlivých fondů. První ISČS Sporoinvest přidává 2,19 %, druhý ČPI-OPF Peněžní ale překročil 2% hranici a dosáhl tak za poslední rok výnosu 2,02 %. O mnoho zpět nezůstávají ani ČSOB výnosový a IKS peněžní trh. U pohybu kapitálu zůstává nejoblíbenější u investorů ISČS Sporoinvest, v minulém týdnu ale zaznamenal výraznější příliv peněz také IKS Peněžní trh.

Pro zobrazení tabulky fondů peněžního trhu klikněte zde

Dluhopisové fondy se drží bezpečně v kladném teritoriu. Podporované růstem cen zahraničních i domácích dluhopisů zaznamenaly míry týdenních výnosů do 0,39 % (IKS Dluhopisový). Stále pokračuje odliv kapitálu z tohoto segmentu spolu s očekáváním o budoucím zvyšování úrokových sazeb, tento odliv byl ale nižší než v předcházejících týdnech.

Pro zobrazení tabulky dluhopisových fondů klikněte zde

Smíšené fondy opět neměly jednoznačný směr. 17 z fondů posílilo, 7 jich naopak pokleslo. Nejvyšší pokles zaznamenal J&T Opportunity CZK, -1,32 %. IKS balancovaný naproti tomu přidal necelé procento, což je v tomto segmentu nejlepší výsledek. Masivní odliv kapitálu, ke kterému došlo předminulý týden, se neopakoval, smíšené fondy tak pod vedením MAX-světového garantovaného fondu celkově kapitál získaly.

Pro zobrazení tabulky smíšených fondů klikněte zde

Akciové fondy umazaly předchozí propad - některé. Nejlepší výsledek měl tentokrát ČPI-OPF Fond nové ekonomiky. Naopak ČSOB akciový mix ztratil přes procento. Pohyb kapitálu byl za minulý týden pozitivní, zasloužil se o to ale hlavně ISČS Sporotrend, který získal 17 mil. Kč. Tento fond zároveň zůstává nejvýkonnějším v horizontu posledních 12 měsíců, kde se jeho výnos znovu vyhoupl nad 30 %.

Pro zobrazení tabulky akciových fondů klikněte zde

Fondy fondů dopadly co do výnosu rozhodně nejhůře. IKS Fond fondů upsal 1,22 %, ISČS-Globaltrend FF dokonce 2,04 %. Příliv peněz do fondů fondů celkově téměř dosáhl 4 mil. Kč.

Pokud Vás zajímají informace o možnostech investování Vašich volných prostředků, potom navštivte sekci Akcie&Fondy v části Fondy. Kromě výhod a nevýhod jednotlivých investičních variant zde můžete nalézt také velmi zajímavé srovnávací tabulky a kalkulátor nejvýnosnější investice.

Tomáš Vlk, Patria Online


Váš názor
 • nefungujici odkazy
  28.10.2004 20:17

  rad bych Vas upozornil na skutecnost, ze struktura Vasich stranek byla nejspise zmenena a nefunguji hypertextove odkazy umistene v textu clanku
  tomas havlicek
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  Nebyla nalezena žádná data