Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Evropské trhy se minulý týden držely ze všech sil...

25.10.2004 12:30
Autor: 

Věřte nebo nevěřte, evropský index DJ STOXX 600 minulý týden zaznamenal mírný růst – výsledky firem jako SAP AG nebo AstraZeneca Plc dodaly investorům trochu optimismu, který stačil na posílení indexu v řádu 0,2 %. „Konkurenční“ index Euro STOXX 50 přidal 0,6 %, zatímco index STOXX 50 ztratil 0,1 %. Od začátku letošního roku index DJ STOXX 50 přidal 4,6 %, tlačen zejména vírou investorů v „lepší zítřky“. Zisky firem z báze tohoto indexu letos pravděpodobně vzrostou o 26,3 %, příští rok je podle Factset JCF čeká 10,8% růst.

SAP AG – akcie posílila o 4,7 % na 132,53 EUR. Firma oznámila, že zisk za Q3/2004 vzrostl o 15 % na 291 milionů euro. To předčilo očekávání analytiků, která byla nastavena na hladině 281 milionů euro. Tržby z prodaných licencí vzrostly o 13 % na 491 milionů euro a stejně jako v případě zisku předčily očekávání trhu (459 mil).

AstraZeneca Plc – akcie přidala 4,5 % a byla tak minulý týden druhou nejlepší investicí v rámci indexu DJ STOXX 50. Zisky za Q3/2004 poskočily o 51 % vzhůru a dosáhly hranice 1,2 miliardy USD.

Ropa – futures kontrakty na ropu obchodovanou v New Yorku v pátek dosáhly maxima na ceně 55,44 USD, závěr obchodování byl spolehlivě nad hranicí 55 dolarů za barel. Tento vývoj se pochopitelně negativně odrazil na cenách akcií firem jako Air France-KLM Group, BMW AG a DaimlerChrysler AG.

Alcatel SA – největší výrobce zařízení pro širokopásmový Internet poskočil o 9,9 % na 11,22 EUR. Firma získala zakázku v objemu 1,7 miliardy dolarů na stavbu optické sítě pro SBC Communications.

Ericsson AB – akcie v minulém týdnu ztratila 9,6 %. CEO Carl-Henric Svanberg oznámil, že růst v segmentu sítí se postupně zpomaluje.

ING Groep NV – akcie banky poklesly minulý týden o 2,7 % na hladinu 20,15 EUR. 20. října byla banka „obeslána“ newyorským prokurátorem Eliotem Spitzerem, podle vlastních slov při vyšetřování plně kooperuje.

Prudential Plc – druhá největší pojišťovna na britských ostrovech poklesla o 12 % na cenu 392 p po zveřejnění plánů na navýšení kapitálu v objemu 1 miliardy liber.

Royal Ahold NV – akcie minulý týden ztratila 4,4 %. Firma se nechala slyšet, že tržby v amerických obchodech otevřených alespoň jeden poklesly ve třetím čtvrtletí o 1,7 %.

Petr Žabža, Patria Direct Zdroj: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.12.2025
16:58Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již zítra!
15:58Traders Talk: O Santa Rally rozhodne Fed, technologie se drží a zlato má prostor růst
15:07Je zahraniční kapitál do USA nasáván nebo je tam tlačen?
13:01Paměťové čipy zdražují o desítky procent a jejich výrobci nestíhají
11:59Evropské trhy pokračují vzhůru podobně jako krypto  
11:06Anthropic plánuje v příštím roce IPO
10:33Airbus kvůli vadě trupových panelů snížil cíl dodávek na letošní rok
8:50EU ukončí dovoz ruského plynu do roku 2027. Maďarsko a Slovensko přehlasovány
8:45Rozbřesk: Čína chce bojovat s průmyslovou deflací. Co to znamená pro Evropu a Česko?
8:43Nový AI čip od Amazonu, úvěrové riziko Oraclu na maximu od krize a zákaz dovozu ruského plynu do EU  
6:00Google se veze na AI vlně, pro Apple je umělá inteligence stále hrozbou?
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Docusign Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Dollar General Corp (10/25 Q3, Bef-mkt)
Hewlett Packard Enterprise Co (10/25 Q4, Aft-mkt)
Kroger Co/The (10/25 Q3, Aft-mkt)
SentinelOne Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Ulta Beauty Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)