Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Zentivy při nadprůměrném objemu posilují o 3,5 %

Akcie Zentivy při nadprůměrném objemu posilují o 3,5 %

13.10.2004 17:41
Autor: 

Přes rozporuplný intraday vývoj jednotlivých blue chips pražská burza nakonec uzavřela středeční seanci v kladném teritoriu. Její hlavní indikátor, index PX-D, připsal +0,2 % na hodnotu 2237 bodů. Nejvíce obchodů zaznamenaly akcie ČEZ, které již druhým dnem korigovaly zisky z úvodu týdne, přičemž dnes uzavřely se ztrátou 1,2 % na 273,7 Kč. Lze tedy konstatovat, že před blížícím se zveřejněním kvartálních výsledků někteří investoři raději sází na jistotu a využívají relativně vysokých cenových úrovní k vybírání zisků.

Nadprůměrnému zájmu investorů se pak po několikadenní odmlce těšily akcie Zentivy, jejichž kurs v relativně silné nákupní vlně vyšplhal o 3,5 % na 594,5 Kč. Nákupní zájem i nadále převládal u akcií Českého Telecomu. Ty během odpoledne dokonce zpevnily až na 341,9 Kč, avšak závěrečný kurs se dík realici krátkodobých zisků ustanovil těsně pod úrovní 340 Kč (+1,3 %). Komerční banka nejenže uhájila úroveň 3000 Kč, ale dík několika nákupním objednávkám v závěru seance dokázala posílit nad 3020 Kč a mezidenní bilanci tak vytáhla na "červenou" nulu. Nejhůře si vedly akcie Philip Morris ČR (-1,9 %), jejichž propad zastavila až nákupní podpora domácích hráčů na úrovních kolem 14 500 Kč.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data