Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Podílové fondy nevyužily pozitivního vývoje na světových trzích

    04.10.2004 16:36
    Autor: 

    Vývoj hodnoty českých podílových fondů minulý týden nebyl jednoznačně pozitivní. Kromě fondů peněžního trhu se ve všech segmentech objevily klesající fondy. Smíšený byl také pohyb kapitálu v jednotlivých fondech i rizikových skupinách. Přes růst na akciových trzích v ČR, Evropě i zámoří nedošlo k jednoznačnému růstu ani v akciovém a smíšeném segmentu, které jsou na pohyb akcií nejvíce citlivé.

    Nejvíce se v minulém týdnu dařilo smíšenému J&T Opportunity CZK s růstem o necelá dvě procenta, další ISČS- Sporotrend si připsal 1,42 % a IKS Balancovaný navýšil hodnotu o 1,38 %. Nejvíce ztratil fond fondů ISČS-Slobaltrend FF, a to 0,59 %.

    Fondy peněžního trhu až na jednu výjimku dosáhly týdenních výnosů mezi 0,04 % a 0,06 %. Výjimkou byl ISČS - Sporoinvest, který byl beze změny. Připlynulo do něj ale 167 milionu Kč, čímž opět překonal všechny ostatní fondy.

    Pro zobrazení tabulky fondů peněžního trhu klikněte zde

    Dluhopisové fondy stále ztrácejí kapitál. Co se týče týdenních výnosů byla většina fondů v minusu, nejvíce ztratil ISČS-Trendbond, 0,17 %. U rostoucích fondů nebyly výnosy nijak vysoké, nejvíce si tentokrát připsal ČSOB Bond Mix s +0,09 %.

    Pro zobrazení tabulky dluhopisových fondů klikněte zde

    Smíšené fondy čelí ve většině případů odlivu kapitálu. Číslo za celý segment ale strhává do plusu MAX-světový garanční fond, který získal 39 milionů Kč. Podle výnosů ční nad ostatními dva fondy J&T Opportunity CZK a IKS balancovaný.

    Pro zobrazení tabulky smíšených fondů klikněte zde

    Akciové fondy nedosáhly výkonnosti hlavních akciových indexů, když nejvyšší výnos činil 1,42 % (ISČS-Sporotrend) a výnosy ostatních fondů značně pokulhávaly. Čtyři z fondů v segmentu dokonce poklesly. ISČS Sporotrend růstem v minulém týdnu upevnil svou pozici nejvýkonnějšího fondu za poslední rok, kde jeho výnos činí 32,43 %.

    Pro zobrazení tabulky akciových fondů klikněte zde

    Fondy fondů byly nejměně úspěšný segment. Oba dva fondy ztratily, ISČS - Globaltrend FF -0,59 %, IKS fond fondů -0,05 %. Za poslední rok oba fondy udržely růst v plusu o více než 3,5 %.

    Pokud Vás zajímají informace o možnostech investování Vašich volných prostředků, potom navštivte sekci Akcie&Fondy v části Fondy. Kromě výhod a nevýhod jednotlivých investičních variant zde můžete nalézt také velmi zajímavé srovnávací tabulky a kalkulátor nejvýnosnější investice.

    Tomáš Vlk, Patria Online


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    11:19Geopolitika trhům svědčí, zatímco výsledky sentimentu nepomohly  
    11:11Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  

    Související komentáře
      Nejčtenější zprávy dne
      Nejčtenější zprávy týdne
      Nejdiskutovanější zprávy týdne
      Kalendář událostí
      ČasUdálost
      9:00CZ - CPI, y/y
      9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
      14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
      16:00USA - Index ISM ve službách