Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna pokračuje v oslabování na 31,60 Kč/EUR, dolar jako na hroské dráze

Koruna pokračuje v oslabování na 31,60 Kč/EUR, dolar jako na hroské dráze

24.09.2004 10:55
Autor: 

Koruna v pátek pokračuje v oslabování na 31,60 Kč za euro. Eurodolarový trh je klidný, ve srovnání s včerejškem je dolar k euru mírně silnější. Koruna k dolaru také bez výraznějších pohybů na úrovni 25,74 Kč/USD.

Obchodování je klidné, trh naprosto bez impulsů. Žádná vodítka neposkytuje ani vývoj ve zbytku středoevropského regionu, forint zůstává na 16měsíčním maximu, slovenská koruna před rozhodnutím centrální banky o sazbách zůstává na 39,97 SKK/EUR.

Ve zbytku dne očekáváme nárůst aktivity, koruna by měla zůstat v pásmu daném technickými úrovněmi 31,50 až 31,66 Kč za euro. 30. září bude bankovní rada ČNB jednat o úrokových sazbách, změnu úroků neočekáváme, koruna by mohla reagovat na doprovodný komentář. Oldřich Dědek minulý týden řekl, že by růst úrokových sazeb mohl vést k nežádoucímu (!) posilování koruny.

Na eurodolarovém trhu to vypadá jako na horské dráze, jeden den nahoru, druhý zase dolů. Jednou je dolar nad 1,2300, hned o několik hodin později kolem 1,2250 USD/EUR. Včera večer dolar prudce posílil z 1,2325 na 1,2260 USD/EUR po zveřejnění zápisu ze srpnového jednání Fedu o sazbách. Centrální banka je totiž zřejmě připravena k „výraznému“ kumulativnímu utažení měnových podmínek. Aktuálně se dolar vrací na 1,2278 USD/EUR, trh čeká na informaci o zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby. Nejbližšími technickými úrovněmi jsou 1,2255 a 1,2333 USD/EUR.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst