Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČSOB v pololetí zvýšila čistý zisk o 20 % na 3,9 mld. Kč

ČSOB v pololetí zvýšila čistý zisk o 20 % na 3,9 mld. Kč

7.9.2004 12:46
Autor: 

Komentář doplněn o tiskovou zprávu ČSOB:
Největší domácí banka ČSOB v prvním pololetí zvýšila meziroční konsolidovaný čistý zisk o 20 procent na 3,9 miliard korun. Bilanční suma vzrostla od konce roku 2004 o 9 % na 695,5 miliard korun. Výsledky jsou neauditované a podle mezinárodních účetních standardů.

Provozní zisk skupiny ČSOB vzrostl v 1H meziročně o 54 % na 5,4 miliard korun. Podílel se na něm segment fyzických osob a malých a středních podniků 33 procenty, segment velkých firem 27 procenty a finanční trhy 16 procenty. Úrokové výnosy vzrostly o 17 % na 7,8 mld. K, výnosy z poplatků a provizí o 11 % na 3,4 mld. Kč.

"Růst zisku byl podložen nárůstem obchodů s klienty, především v oblasti financování bydlení," uvedla banka v komentáři k výsledkům.

ČSOB je dceřinou společností belgické bankovní skupiny KBC.

(zdroj: Reuters, ČTK)

Následuje tisková zpráva ČSOB:

Za pololetním ziskem Skupiny ČSOB 3,93 miliardy Kč stojí solidní obchodní růst, zejména úvěry na bydlení a prodej podílových fondů

Skupina ČSOB hospodařila v 1. pololetí 2004 s čistým ziskem ve výši 3,93 mld. Kč, což je o 20% více než ve srovnatelném období roku 2003. Jde o neauditovaný, konsolidovaný čistý zisk podle IFRS. Kapitálovou přiměřenost vykázala ČSOB (banka) na úrovni 12,27 %, návratnost kapitálu dosáhla 18,6%.

Růst zisku byl podložen nárůstem obchodů s klienty, především v oblasti financování bydlení. Skupina ČSOB potvrdila s celkovým objem úvěrů 60,0 mld. Kč postavení největšího financiéra bydlení v ČR.

Dále rostly také úvěrové obchody s fyzickými osobami (angažovanost celkem 5,2 mld. Kč) a s malými a středními podniky (celkem 19,1 mld. Kč).

Skupina ČSOB nadále zůstává významným správcem hodnot klientů s objemem spravovaných aktiv 521,8 mld. Kč. K posilování její pozice pomohl další dynamický růst investic fyzických osob do podílových fondů, které meziročně vyrostly o bezmála 10 miliard Kč. Skupina potvrdila také bezkonkurenční postavení v oblasti zajištěných podílových fondů, kde trvale dosahuje 80% tržního podílu v prodejích.

Úspěšně se rozvíjí také koncept bankopojištění, kde byl zaznamenán rychlejší růst předepsaného pojistného ve srovnání se stejným obdobím roku 2003. Nejvýznamněji se to projevilo u životního pojištění s nárůstem o 315,4 mil. Kč. Prodej nových pojistných produktů v bankovní síti stoupl o 41%.

Skupina ČSOB potvrdila svou sílu ve finančních službách a v každé oblasti svého působení zaujala významnou tržní pozici : 1. místo ve stavebním spoření (vklady i úvěry), 1. místo na leasingovém trhu.

Provozní zisk před tvorbou opravných položek a rezerv Skupiny v 1. pololetí 2004 dosáhl 5,36 mld. Kč, o 54% více než ve srovnatelném období 2003. Jednorázové položky (především návratnost již odepsané úvěrové angažovanosti z historického portfolia) přitom ovlivnily výnosy pouze ve výši 0,5 mld. Kč. Vlivem silného obchodního růstu se výrazně zlepšil poměr nákladů k výnosům a dosáhl (C/I Ratio) 58,8%. Na provozním zisku se segment fyzických osob a malých a středních podniků podílel 33%, segment velkých firem 27% a finanční trhy 16%. Příspěvek dceřiných společností k provoznímu zisku se meziročně zvýšil o 430 milionů Kč.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data