Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ hvězdou ranního obchodování

ČEZ hvězdou ranního obchodování

06.09.2004 10:49
Autor: 

Během dnešního rána se na pražské burze cenných papírů zobchodovalo relativně dost acií, vezme-li se v úvahu, že je pondělí, a navíc absence amerických účtů, tak je aktivita poměrně dobrá. Nejlépe se vedou akcie ČEZu, zesílený zájem jak domácích tak i zahraničních účtů žene akcie o téměř 3 % výše. Důvodem můžou být spekulace kolem výsledků privatizace Slovenských elektráren, jež by měla privatizační komise uveřejnit 10. září. Další aktivní titul, Philip Morris ČR, znovu oslabuje, během rána titul ztratil 0,7 %. Na prodejní straně jsou spíše zahraniční hráči.

Komerční banka po ránu zaznamenala prodejní vlnu, nicméně nyní už koriguje a ztrácí jen 0,1%. Český Telecom se zatím obchoduje ve velmi úzkém pásmu kolem 337 Kč (+0,2 %), akcie je stále podporována zahraničními investory. Celkově si burza polepšuje, burzovní index PX-50 zpevňuje o 0,6 %, objem zobchodovaných akcií zatím dosáhl 293 mil. Kč.

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data