Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČEZ v pátek podal upravenou nabídku na Slovenské elektrárně

06.09.2004 9:37
Autor: 

Všichni tři zájemci, tj. společnosti ČEZ, Enel a Inter RAO, podaly v pátek minulý týden upravené nabídky na koupi 66% podílu ve Slovenských elektrárních, slovenském dominantním výrobci elektřiny (Zdroj: ČTK).

Privatizační poradce by měl doporučit vítěze tendru privatizační komisi do 10. září. Privatizační komise by pak měla dát své doporučení vládě pro konečné rozhodnutí ten samý den, tj. 10. září. Celá transakce by měla být dokončena do konce tohoto roku.

Podle nepotvrzených informací, Inter RAO zvýšil svou nabídku na 0,56 mld. EUR z původních 0,47 mld. EUR, zatímco jak ČEZ tak i Enel snížily své nabídky na 0,66 mld. EUR z původních 0,77 mld. EUR resp. 1 mld. EUR.

Domníváme se, že ČEZ má reálnou šanci v tendru zvítězit. Snížení nabízené částky pravděpodobně odráží eliminaci některých podmínek navržených ČEZem v prvním kole tendru. I v tomto případě se nadále domníváme, že nabídka ČEZu je příliš agresivní. Hodnota vlastního jmění SE podle našeho názoru činí maximálně 0,25 mld. EUR. Jelikož se trh pravděpodobně zaměřuje spíše na strategické faktory akvizice, očekáváme spíše pozitivní reakci akcií ČEZu v případě jeho vítězství v tendru.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo