Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Další komentáře k případnému prodeji státního podílu a k akvizicím

ČEZ: Další komentáře k případnému prodeji státního podílu a k akvizicím

25.08.2004 10:00
Autor: 

Včera se objevily další komentáře vládních úředníků k možnému floatingu 16% státního podílu v ČEZu, ale žádný z nich nepřinesl překvapení, domníváme se, že tyto jsou většinou ve shodě s prohlášeními předešlé vlády. Vicepremiér M. Jahn uvedl, že vláda pravděpodobně neprodá žádné akcie před rokem 2006 a většina poslanců se přiklání k variantě ponechat ČEZ ve státních rukou v blízké budoucnosti. Ministr financí B. Sobotka uvedl, že nejdříve musí být rozhodnuto o využití možných privatizačních výnosů a teprve poté může být ČEZ privatizován, ať již současnou nebo budoucí vládou. Zdroj: ČTK.

Zdá se, že vláda rovněž nezměnila svůj postoj k možné účasti ČEZu v privatizaci Severočeských dolů, když jak ministr průmyslu a obchodu M. Urban tak M. Jahn tento plán podporují, informovala včera agentura Bloomberg. Připomínáme, že ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo plán v červnu s tím, že ČEZ a Appian Group by měly založit společný podnik, který by koupil 55% státní podíl v Severočeských dolech bez vyhlášení veřejného tendru. Plán má být projednán vládou do konce října. Každá ze společností by zaplatila přibližně 4 mld. Kč. Připomínáme, že cena zaplacená ČEZem bude zřejmě odrážet rovněž strategickou důležitost kontroly nad těžbou uhlí v ČR (tj. získání kontroly nad celou vertikálou).

Jan Hájek, Patria Finance


Váš názor
  • Papoušek
    25.08.2004 11:51

    Mám zato, že Vaše profese je analytik. Můj kolega po přečtení článku ale řekl: "papagáj". Tak to napravte, člověče! Pokud Vás nenapadá, na co se zaměřit, tady je téma: Na co potřebuje ČEZ Appian Group? To by jistě leckoho zajímalo! Chopte se příležitosti a ukažte, že jste chlap a ne onuce.
    Tomáš Fischer
Aktuální komentáře
04.02.2026
22:46Alphabet překonal odhady. Letos plánuje utratit mnohem více, než investoři čekali
22:01Technologické tituly znovu oslabily  
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  
8:40Rozbřesk: NBP srazí sazby na dostřel ČNB, a to navzdory viditelně vyššímu růstu
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách