Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Index S&P zaznamenal nejčernější týden za posledních deset měsíců … letní sleva na vše minimálně 3 %

09.08.2004 14:30
Autor: 

Uplynulý týden se v historických tabulkách zapíše velkými písmeny poté, co index S&P zaznamenal největší týdenní ztrátu za posledních deset měsíců, když klesl o 3,4 %. Víc než zdatného soupeře našel v indexu Nasdaq, který ztratil 5,9 %. Volatilita technologického sektoru je všeobecně známa, a tak tento výsledek byl jen nejhorší za poslední 3 měsíce. Kromě korporátních zpráv, které ať co se horších hospodářských výsledků týče nebo snížených odhadů zisků až po snížená doporučení analytiků, kde mezi výčtem vybraný společností nechyběly Honeywell International, Delta Air Lines, Qwest Communications, Nvidia Corp. a Monster, však největší pozornost společně se zvýšenými bezpečnostními opatřeními poutala rostoucí cena ropy, jejíž cena zaznamenala rekordní hodnotu 44,77 USD.

Nejen stále vysoká poptávka, ale také „ruský“ vliv v podobě otevřených a zavřených kohoutků ropného giganta Jukosu pořádně zamíchaly kartami na Wall Street a nejen na ní. Podle posledních zpráv se nedaří ani maloobchodníkům, a tak index zahrnující společnosti Gap Inc., Kohl’s Corp., Sears, Roebuck & Co. a Wal-Mart, klesl o 5,6 %. Poslední skupinou zpráv byly ty makroekonomické, které zprvu nižším tempem růstu HDP a nakonec menším počtem vytvořených pracovních míst takříkajíc Wall Street dorazily.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data