Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Londýnská ropa typu Brent překoná během několika dní 41 dolarů za barel

Londýnská ropa typu Brent překoná během několika dní 41 dolarů za barel

04.08.2004 14:16
Autor: 

Nebo také ne, každopádně ale tento názor vyznává Axel Rudolph, technický analytik společnosti Transmarket Group. Podle jeho mínění přesáhne futures kontrakt na ropu typu Brent, expirující v září letošního roku, ceny USD 41 - nejvýše od října roku 1990. Navíc - stane se tak prý v několika příštích dnech.

S tím, jak ropa poměrně jednoduše pokořila psychologicky signifikantní hranici 40 dolarů, dá se s relativně vysokou mírou pravděpodobnosti sázet na další posilování. Daných 40 dolarů za barel bude naopak fungovat jako dlouhodobější hranice podpory.

Daná futures se dnes uvedenému cíli poměrně razantně přiblížila - po poledni se kotovala až na USD 40,96. Otázkou tedy není zda dojde k prolomení hladiny USD 42,50, ale jaké další úrovně budou představovat hranice odporu a podpory.

Technické hranice směrem vzhůru mohou být aproximovány za pomoci minulých maximálních a minimálních cen. "Životní" maximum na hladině USD 40,95 do značné míry koliduje s cenou, která vznikne projekcí vzdálenosti mezi dnem z listopadu 2001 (USD 16,65) a maximem v březnu 2003 (USD 34,55). Tato vzdálenost je pak "nasazena" na dno z dubna 2003 (USD 23,05) a dostane nás tak na USD 40,95.

Jak je ale vidět, realita nejspíš překoná i ty nejdivočejší představy. Jedu si natankovat.

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    4:00Čína - HDP, y/y
    4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
    4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
    11:00EMU - CPI, y/y
    14:30USA - Index filadelfského Fedu
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    15:15USA - Průmyslová výroba, m/m