Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna dnes ztratila dalších 10 haléřů, od ČNB podpora nepřišla

Koruna dnes ztratila dalších 10 haléřů, od ČNB podpora nepřišla

29.07.2004 17:31
Autor: 

Česká měna dnes zažila další z typických dnů tohoto týdne, když ztratila na euro opět 10 haléřů. V minulých dnech koruna ztrácela odpoledne, dnes oslabovala průběžně během celého dne. Kurz začínal na 31,67 Kč/EUR, aby se nakonec dostal na 31,77 korun za euro. Koruna tak oslabila na nejnižší hodnotu za poslední 3 týdny. K americkému dolaru dnes koruna oslabila na 26,33 Kč/USD, tedy o 11 haléřů.

Dnešní sledované měnové zasedání bankovní rady ČNB nakonec překvapení v podobě zvýšení úrokových sazeb nepřineslo, sazby zůstaly na svých hodnotách, tedy v případě 2týdenní repo-sazby na 2,25 %. Tento výsledek byl trhy očekáván a nic tedy nezměnil na postupném klesání hodnoty české měny.

Nový měnový výhled ČNB snížil odhad růstu HDP v tomto roce na 3,6-4,0 %, inflaci v červnu 2005 odhaduje na 2,2 až 3,6 %. Jak uvádí centrální banka, tato nová prognóza odpovídá mírně nižší trajektorii úrokových sazeb, nicméně stále by mělo dojít k jejich mírnému zvyšování ve zbytku tohoto a začátkem následujícího roku.

Kurz dolaru k euru byl dnes po klidnějším dni ve znamení vyšší volatility. Americká měna dopoledne posilovala a dostala se na dvouměsíční maximum k japonskému jenu na 112,23 JPY/USD. Podobně jako v úterý pak dolar dokonce nakrátko prolomil hranici 1,2000, aby se dostal až na 5týdenní maximum k euru. Za touto hranicí ale narazil a následně se propadá na aktuálních 1,2085 USD/EUR. Dnes zveřejněný počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, 345 tisíc, byl mírně nad očekáváním trhu (340 tis.).

Tomáš Vlk, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.07.2026
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  
05.07.2026
13:18Investiční výhled na druhé pololetí: Volby vrátí na scénu politická rizika  
9:13Víkendář: AI má jiný investiční cyklus, než předchozí technologie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč