Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Premiér Špidla bude vyslán do Bruselu… a další ekonomické zprávy

    29.07.2004 11:40
    Autor: 

    Premiér Špidla bude vyslán do Bruselu, rozhodla o tom ve středu vláda. Předseda Evropské komise José Barroso by měl potvrdit jmenování expremiéra Špidly spolu s ostatními 23 komisaři v posledním srpnovém týdnu.
    (podrobněji ZDE)

    Stát úspěšně na trhu umístil tříleté dluhopisy v nominální hodnotě 8 miliard korun s kupónem 3,95 % za 7,993 miliard korun. Průměrný výnos v aukci dosáhl 3,98 %, poptávka činila vysokých 15,42 miliard korun.

    Evropská unie schválila většinu státní pomoci tuzemským bankám, informoval vládu ministr Sobotka. Pouze kauza Agrobanky a GE Capital Bank nestihla být v předvstupní proceduře celá projednána a bude se dále posuzovat.
    (podrobněji ZDE)

    Fond národního majetku zažaloval společnost Petrcíle o 4,2 miliard korun kvůli nedodržení závazku zhodnotit akcie Nové huti. Stát nedávno prohrál arbitráž (kterou následně u soudu napadl) s Petrcílí, která požaduje 2,5 mld. Kč za vypovězenou smlouvu v roce 2000.
    (podrobněji ZDE)

    Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech vzrostly v červnu jen o 0,7 % po květnovém propadu o 0,9 %. Očekávalo se však zvýšení tohoto indikátoru výrobní aktivity o 1,9 %.

    Polská centrální banka nečekaně zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů, klíčová sazba dosahuje 6,00 %. Růst úroků se očekával v Polsku až v srpnu po červnovém zvýšení o 50 bps.

    Peněžní zásoba v eurozóně rostla v červnu o 5,4 %. Tempo růstu se tak zvýšilo z květnových +4,7 %, tříměsíční klouzavý průměr však poklesl na +5,2 %. Peněžní zásoba M3 je důležitým indikátorem inflačních tlaků a tvoří základ měnověpolitického rozhodování ECB.

    Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

    David Marek, Patria Online

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst