Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P přistřihlo křídla Delta Air Lines, Corning nad očekávaní dobrý… přesto na Wall Street pomalý rozjezd

S&P přistřihlo křídla Delta Air Lines, Corning nad očekávaní dobrý… přesto na Wall Street pomalý rozjezd

20.07.2004 17:12
Autor: 

Akcie výrobců výpočetní techniky dnes ožívají poté, co největší světový výrobce optických vláken vykázal vyšší než očekávaný čtvrtletní zisk. Naopak turbulence přichází pod křídla leteckého dopravce Delta Air Lines, který ztrácí 7,5 % v důsledku sníženého ratingu společnosti od agentury Standard & Poor’s, která se obává, že se aerolinky nevzdálily možnosti bankrotu. Změna ve vedení prospívá u Charles Schwab, která přichází, když u největšího diskontního brokera propadly příjmy za poslední čtvrtletí o 26 %. Ani po lepších výsledcích se nedaří Fordu a jeho akcie klesají (-4,27 %).

Mezi očekávané události dnešního odpoledne rozhodně patří vystoupení Alana Greenspana před americkým kongresem, kde by se měl zmínit o dalším výhledu Fedu směrem k vývoji úrokových sazeb. Aktuálně tak indexy posilují a prvenství patří technologickému trhu měřenému indexem Nasdaq (+ 0,6 %), S&P + 0,19 %, DJI + 0,13 %.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data