Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Já Yahoo, ty Yahoo... a stejně nám to k ničemu není

    Já Yahoo, ty Yahoo... a stejně nám to k ničemu není

    08.07.2004 8:27
    Autor: 

    Všechny hlavní indexy na Wall Street si včera udržely "hlavu nad vodou", byť jenom marginálně - Dow Jones Industrial Average přidal jen 20,95 bodu, technologický Nasdaq Composite končil den o 2,12 bodů silnější a širší S&P500 posílil o 2,65 bodu. Růst trhu byl však tažen hlavně návratem kupců do segmentu, který byl v posledních několika seancích postižen nejvíce - do technologií. Míra tohoto návratu a jeho hloubka však příliš přesvědčivá nebyla a vedla k velmi rozporuplnému poměru rostoucích a klesajících titulů na NYSE (nemluvě o faktu, že jak Nasdaq Comp. tak S&P500 ukončily obchodní den pod svým 50denním průměrem). Prodejní tlak se soustřeďoval do segmentu software, zejména po varování firem jako JDA Software a Peoplesoft (firma předpokládá zisk na akcii v 2Q/2004 na hladině 13-15 c, předchozí odhady pracovaly s hodnotou 21 c).

    Akcie společnosti Yahoo! Inc. po zavření trhu oslabily na cenu 29,86 USD z uzavírací ceny 32,60 USD. To i přesto, že firma vykázala zisk na akcii 8 c a růst tržeb z reklamních služeb na úroveň 691 milionů dolarů (vs. 219 mil. dolarů). Na stejné vlně se bohužel pohybovaly i akcie firmy Alcoa Inc., které propadly na 32 USD (vs. 32,77 USD při závěru obchodování) navzdory lepším než očekávaným údajům o čistém zisku.

    Petr Žabža, Patria Direct


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data