Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledková sezóna začíná, ale prozatím ne tak, jak bychom si představovali

Výsledková sezóna začíná, ale prozatím ne tak, jak bychom si představovali

07.07.2004 8:33
Autor: 

Den poté, co si investoři užívali volna spojeného s oslavami Dne nezávislosti, se prokázalo, jak závislá Wall Street umí být na výsledkové sezóně, jejíž ruleta se pomalu roztáčí. Největší rozpaky obchází datum 13. července, kdy se po závěru trhu objeví výsledky společnosti Intel. Mezi dalšími, kteří nevěří, že společnost představí uspokojivé výsledky, patří analytici Lehman Brothers, kteří snížili své odhady EPS na 3Q na 30 centů z předešlých 31 centů. Celkově se nedařilo technologickému sektoru, který měřen indexem Nasdaq ztratil 2,2 procenta, když se na jeho poklesu podílely kromě akcií společnosti Intel, taktéž akcie společností Veritas a Conexant, které zaostaly svými výsledky za očekáváním trhu.

Dalším, komu se příliš nevěří, je společnost Yahoo! Inc, jejíž výsledky budou zveřejněny dnes v průběhu obchodování. Na trhy také doléhá tlak růstu cen ropy, když se k nepokojům v Iráku a na Středním východě přidávají obavy o budoucnosti ruského impéria společnosti Yukos, která má k dnešnímu večeru poslední možnost zaplatit dlužnou částku na daních ruskému státu. Krom technologického sektoru, který včera utrpěl největší ztráty, klesaly i zbylé dva indexy, když index Dow Jones ztratil 0,62 % a index S&P propadl o 0,81 %.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  
6:05FX Strategie: Koruna stále sleduje primárně ceny ropy, dolaru mohou prospět solidní data z trhu práce  
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů