Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prezident pozval na zítřek představitele politických stran k jednání

Prezident pozval na zítřek představitele politických stran k jednání

30.06.2004 18:01
Autor: 

Prezident republiky Václav Klaus pozval na čtvrtek 1. července 2004 v 10.00 hodin dosavadního premiéra Vladimíra Špidlu, aby mohl formálně přijmout demisi jeho vlády a současně mu předat pověření pro vládu k vykonávání její funkce dočasně, do jmenování vlády nové.

V 11.00 hodin prezident přijme místopředsedu vlády Stanislava Grosse k rozhovorům o situaci, která nastala po demisi vlády.

Ve 13.30 hodin přijme předsedu ODS Mirka Topolánka a v 15.00 hodin předsedu KDU-ČSL Miroslav Kalouska k jednání na stejné téma.

Pozn:
Aby se předešlo nejrůznějším nedorozuměním a spekulacím, Kancelář prezidenta republiky oznamuje, že prezident sice může obdržet zprávu o demisi vlády písemně a bez přítomnosti premiéra, ale přijme ji teprve ve chvíli, kdy se dosavadní předseda vlády dostaví k převzetí pověření vlády vykonávat její funkci dočasně, až do jmenování vlády nové. Jedině tak se zabrání situaci, kdy by Českou republiku nespravovala žádná vláda.

(zdroj: www.hrad.cz)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.01.2026
10:59Cena stříbra poprvé překročila 90 dolarů za unci
9:42CSG oficiálně oznámila plán vstoupit na burzu v Amsterdamu. Může jít o největší IPO v obranném průmyslu
9:31Autopilot „na paušál“. Tesla mění cenovou politiku pro systém samořízení, nyní bude skrze měsíční předplatné
9:26Přebytek zahraničního obchodu Číny byl loni navzdory americkým clům rekordní
8:49Rozbřesk: Jediná jistota roku 2026? Rozkolísaná geopolitika
8:47Amsterdamské IPO CSG za 750 milionů eur, stříbro na dalším rekordu a SpaceX nabízí Íránu bezplatný internet  
6:06Strnad: Riskoval jsem a rozjeli jsme se. Chci, aby CSG byla globální
13.01.2026
22:00Americké akciové indexy v červených číslech po CPI datech.  
17:08Nejdůležitější ekonomický příběh letošního roku
15:36JPMorgan překvapil poklesem investičního bankovnictví. Obchodování a čistý úrokový výnos ale drží výsledky nad očekáváním  
15:26Americká inflace drží tempo, prosinec přinesl dražší potraviny i levnější auta  
13:42Výsledky JPMorgan: Silný rok, ale na nový rekord nestačil
13:21Akcie Delta Air Lines klesají po výsledcích a celoročním výhledu o pět procent
12:17Velké centrální banky se postavily za Powella
12:10Trumpův tah proti Íránu může zničit křehké příměří s Čínou
11:34Před inflací a výsledky JPM se dnes obchoduje opatrně  
10:41Datacentra zvedají ceny elektřiny. Trump tlačí na technologické giganty, aby podnikli opatření
9:59Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 31.12.2025
9:20Rozbřesk: Ukončit nezávislost Fedu značí posunout Ameriku mezi emerging markets
8:54Írán přidává na geopolitické nejistotě, Alphabet překročil hranici 4 bilionů USD a Japonsko reaguje na možné předčasné volby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
PL - Jednání NBP, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m