Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Škodí Crestol nebo ne?… nebo chce někdo poškodit společnost AstraZeneca?

Škodí Crestol nebo ne?… nebo chce někdo poškodit společnost AstraZeneca?

25.06.2004 11:29
Autor: 

Evropské indexy stejně jako v předešlých dnech nevynikají vlastní kreativitou, a tak podobně jako včera ty americké klesají. Na trhu absentují investoři s Finska a Švédska, jejichž národní trhy jsou z důvodů svátků zavřeny. Aktivita však neopouští další evropské trhy a zejména na ostrovech je opět živo. První zklamání je beze sporu vyřazení anglické reprezentace v nervy drásajícím pokutovém rozstřelu a druhým je horko okolo společnosti AstraZeneca a jejím léku proti vyšší hladině cholesterolu v krvi s názvem Crestol. Lékařský magazín Lancet totiž publikoval studii ze Spojených států, která upozorňuje na nebezpečnost tohoto léku a dokonce doporučuje jeho stažení z trhu. Společnost AstraZeneca se na svou obhajobu brání tvrzením, že tato studie neobsahuje správná data, a tudíž jsou její výsledky zkreslené. Akcie společnosti však na tuto informaci reagují poklesem a ztrácejí 1,3 procenta.

Na britských ostrovech ještě na chvíli zůstaneme. V návaznosti na zvýšení doporučení analytiků Merrill Lynch na „buy“ rostou akcie druhé největší pojišťovny, Prudential, a akcie stavební společnosti Berkley Group Plc pozitivně reagují na odhady společnosti. Ta slibuje přerozdělení výnosů akcionářům ve výši 1,4 mld. GBP v průběhu následujících šesti let. Aktuálně se tak evropské indexy dostaly na tyto úrovně: DJ Stoxx 50 -0,03 %, DAX -0,18 %, FTSE -0,16 %, CAC -0,31 %.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD