Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna stagnuje na 31,89 Kč/EUR, na pořad dne se dostává ČNB

Koruna stagnuje na 31,89 Kč/EUR, na pořad dne se dostává ČNB

23.06.2004 16:55
Autor: 

Koruna byla dnes extrémně klidná, kurz se pohyboval v těsné blízkosti úrovně 31,90 Kč za euro. Nulový přísun jakýchkoliv čerstvých zpráv znamenal nízký zájem spekulantů o obchodování. Dolar k euru během dne vymazal veškeré úvodní ztráty, což poslalo korunu zpátky přes 26,40 Kč/USD vs. 26,20 Kč/USD ráno.

Dvě události v posledních dnech mají pro devizový trh zásadní význam – zítřejší jednání bankovní rady ČNB o úrokových sazbách a osud koaliční vlády po volbách do Evropského parlamentu. Zvýšení úroků očekáváme až v červenci, a tak by měly být důležité především komentáře centrálních bankéřů k současnému ekonomickému vývoji a monetárnímu výhledu. Z oblasti politiky dnes žádné nové zprávy.

Forint po včerejším oslabení znovu posílil na 253,8 HUF/EUR a také zlotý se vydal dnes nahoru. Slovenská koruna stagnuje kolem 39,93 SKK/EUR. Regionální vývoj ale kurz české měny nyní nijak výrazně neovlivňuje. Pro zítřek očekáváme pokračování dosavadního rázu obchodování s korunou v pásmu zhruba 31,75 až 32,00 Kč/EUR.

Americký dolar sice zkorigoval všechny ranní ztráty k euru, zůstal však slabý k japonskému jenu. Pokračuje především technické obchodování s křížovými pohyby měn USD, EUR a JPY. Aktuálně se eurodolarový kurz nachází na 1,2075 USD/EUR, když ještě ráno byl dolar o více než cent slabší. Sentiment na trhu se nemění, nejbližší kurzotvornou zprávou je zítřejší údaj o růstu nových zakázek na zboží dlouhodobé spotřeby v USA.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.04.2026
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice
13:20Provoz v Hormuzu se jen tak rychle nenormalizuje. Může to trvat měsíce, varují analytici
12:46ČNB v prvním čtvrtletí koupila pět tun zlata
11:45Ředitel Mercedes-Benz: Cesta vede přes elektromobily i spalovací motory, auta se stávají životním prostorem
10:19Pokračující boje i Fed přibrzdily nadšení investorů, pesimismus by však propuknout neměl  
9:34Meziroční růst českého průmyslu dál zpomalil, v únoru výroba stoupla o 1,3 %
9:00Rozbřesk: Křehké příměří na Blízkém východě. Trhy slaví, realita se ale příliš nemění
8:53Primoco postaví za 750 milionů nový závod v Písku
8:39Ropa znovu roste, protože Hormuz zůstává zavřený, futures jsou v záporu  
6:01Maďarské volby jako klíčový tržní katalyzátor. Investoři sází na změnu kurzu
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m