Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vyšší cena ropy svědčí Exxon Mobil a jemu podobným, ale co ten zbytek?

Vyšší cena ropy svědčí Exxon Mobil a jemu podobným, ale co ten zbytek?

25.05.2004 17:44
Autor: 

Včerejší propad cen ropy vzal za své a už v podvečer na obrazovkách svítila hodnota 41,5 USD. Tím zmizel jeden sen a realita vrhla trh zpět do jámy lvové - investoři velmi rozpačitě sledují dnešní obchodování. Americké indexy prozatím o poznání lépe zvládají dnešní seanci v porovnání s těmi evropskými, ale že by měly vyhráno se zdaleka říci nedá. Trh tak tlačí nahoru akcie ropných společností v čele s Exxon Mobile poté, co představitelé kartelu OPEC vidí minimální cenu ropy na 30 dolarech. To by ale při dnešních cenách viděli rádi asi všichni.

Naopak směrem dolů zamířily akcie telekomunikačních společností v návaznosti na informace, že SBC Communications uzavřelo smlouvu zaručující 100 000 pracovních míst na dalších pět let pro stávající personál, který se po čtyřdenní stávce vrátil zpět do práce. Druhý největší pokles z akcií zahrnutých v indexu S&P zaznamenává společnost Novell Inc., když oznámila, že tržby z licencí za druhé čtvrtletí dosáhly 60,3 mil. USD, čímž zaostala za očekáváním trhu, jehož odhady byly 64,5 mil. USD. Aktuálně se indexy na Wall Street drží mírně nad včerejšími úrovněmi a index Dow Jones opět marně čeká na překonání hranice 10 000 bodů.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %
15:35Bitcoin překročil 80 tisíc dolarů. Poprvé od ledna
14:02Akciové trhy opět táhne jen hrstka titulů. Extrémně úzká rally zvyšuje šance na korekci  
13:14Dánsko pozastavuje rozšiřování datových center kvůli přetížení sítě
12:11Akcie začínají týden smíšeně po dobrých výsledcích a další falešné naději kolem Íránu  
10:49Nový šéf Berkshire Hathaway Greg Abel se představil investorům. Slíbil stabilitu a čeká na příležitosti
9:28Rozbřesk: Česká ekonomika klopýtla, Írán za to ale zatím nemůže
9:15Král meme akcií má nový cíl. GameStop navrhl koupi eBay za 56 miliard dolarů
9:15Primoco hlásí nejlepší první kvartál v historii. Tržby přesáhly 100 milionů
8:38Trump chce doprovázet lodě v Hormuzu, GameStop chce koupit eBay, v Londýně je dnes zavřeno  
6:08Míří Elon Musk k vytvoření Berkshire Hathaway umělé inteligence?
03.05.2026
9:22Víkendář: Proč některé země nedokázaly to, co USA a Anglie?
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00HU - PMI v průmyslu
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu