Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přesně dva dny trval klid ohledně úrokových sazeb... dnes už vše zapomenuto

Přesně dva dny trval klid ohledně úrokových sazeb... dnes už vše zapomenuto

06.05.2004 17:39
Autor: 

Wall Street hned od samého začátku nastupuje svižné tempo a strmě klesá. Více jak jednoprocentní ztráty způsobuje opětovná obava ze zvyšování úrokových sazeb. V překladu to znamená, že dva dny klidu padly vniveč a skoro by se dalo říci, že už si nikdo ani nevzpomene na úterní zasedání FMOC. Další studenou sprchu zažívají akcionáři největší finanční skupiny Citigroup, která potvrdila, že je pod šetřením SEC kvůli účetnictví argentinské divize.

Další krutý zásah ve vedení společnosti McDonald’s, která minulý měsíc přišla o svého CEO, způsobuje více jak dvouprocentní propad. Nový CEO, který byl do funkce jmenován po smrti Jamese Cantalupa, bojuje se zákeřnou rakovinou.

Společnost potvrdila, že nový CEO Bell podstoupil operaci a po dobu jeho rekonvalescence zůstane ve funkci. Špatné výsledky společnosti King Pharmaceuticals znamenají 20procentní pokles. Analytici Prudential Equity Group a Smith Barney již nevěří v další růst akcií společnosti Adobe Systems, které od 11. března vzrostly o 30 procent a doporučují „neutral weight“ z „overweight“ resp. „hold“ z „buy“. Aktuálně se tak Wall Street mírně posílila, ale nejedná se o žádný obrat, spíše o krátkodobou přestávku mezi třetinami.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.01.2026
10:54MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,3 procenta
10:25Naděje pro Bayer: Nejvyšší soud USA projedná klíčové odvolání, akcie rostou
10:14Akcie na cla citlivých automobilek narazily. Některé ztrácí přes tři procenta
9:16S akciemi se svezly i kryptoměny. Bitcoin klesl k 92 tisícům dolarům
8:52Trumpovy hrozby cly kvůli Grónsku dnes srazí trhy na obou stranách Atlantiku. Na rekordech zlato i stříbro  
8:47Rozbřesk: Bezprecedentní eskalace transatlantického napětí
8:16Trump pohrozil novými cly, pokud nezíská Grónsko. EU připravila odvetu i nikdy nepoužitý nástroj
6:07Desetimilionové Švýcarsko: kdy je populace příliš velká?
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data