Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské akcie se bojí svých centrálních bank...

Evropské akcie se bojí svých centrálních bank...

06.05.2004 10:53
Autor: 

Evropské akciové trhy vkročily do čtvrtečního rána poněkud rozechvěle - obava z výsledku zasedání obou hlavních centrálních bank je více než patrná. Celoevropský index DJ STOXX50 tak oslabuje o 0,42 %, německý DAX30 je o 0,76 % níže a francouzský CAC40 oslabuje o 0,88 %. Zbytek lokálních trhlů je na tom velmi podobně - AEX klesá o 0,59 %, MIB 30 je o 0,31 % levnější a španělský IBEX35 klesá o 0,55 %. Futures kontrakty ukazují bohužel také na pokles - Dow Jones futures -0,24 %, Nasdaq 100 futures -0,31 % a S&P500 futures je o 0,25 % slabší.

Podle odhadu velké většiny ekonomů a analytiků dnes Bank of England pravděpodobně zvýší hlavní zápujční sazbu o 0,25 % na nejvyšší hodnotu za posledních 3,5 roku ve snaze zmírnit potenciální riziko inflačních tlaků, vážících se ke zrychlujícímu se ekonomickému růstu a velmi silnému trhu s nemovitostmi. Naopak Evropská centrální banka se od BoE učit nebude a sazby ponechá na stávající úrovni (2 %).

* BNP Paribas - zisk za 1Q/2004 vzrostl o 31 % s tím, jak oživení kapitálových trhů pomohlo růstu poplatků v divizi spotřebních úvěrů a v divizi správy aktiv. Čistý zisk dosáhl 1,26 miliardy v porovnání s 962 miliony v předchozím roce.

* Credit Suisse Group - akcie druhé největší švýcarské banky posílily o 0,9 % na hladinu 46,5 švýcarských franků poté, co analytici Deutsche Bank AG zvýšili jejich doporučení na "Buy" z předchozího "Hold".

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.06.2026
6:01Zapomenutý gigant s obřím dluhem. Může Xerox investory překvapit?  
07.06.2026
10:42Víkendář: Jak zamezit opakování inflace sedmdesátých let
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data