Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nortel nedodá výsledky, a tak padají hlavy... ze sazeb zase hlava bolí

Nortel nedodá výsledky, a tak padají hlavy... ze sazeb zase hlava bolí

28.04.2004 17:48
Autor: 

Vyhazov si dnes vysloužili hned tři vrcholní manažeři největšího severoamerického výrobce telefonického zařízení, společnosti Nortel Networks, a společnost nedodá včas své výsledky. To se okamžitě projevuje v pádu tržní ceny akcií o 28,5 procenta. Další negativním impulsem pro trh je stále rostoucí obava o zvyšování úrokových sazeb, která se opět objevila na povrchu poté, co vzrostla spotřebitelská důvěra. Nejen na domácí půdu jsou upřeny zraky investorů, ale ve hře zůstává osud vojáků v Iráku, kde se opět začalo čile bojovat, a to s sebou přináší novou vlnu násilí.

Comcast Corp. si společnost Walt Disney nekoupí, a tak její akcie rostou. Představenstvo Disney označilo nabídku na převzetí za příliš nízkou. Nejen odstoupení od zamýšlené akvizice, ale současně lepší než očekávané čtvrtletní výsledky pomáhají akciím provozovatele satelitní televize. Hamburgery jsou stále „in“, a tak se zpět na výsluní vrací akcie společnosti McDonald’s, které se uplynulý týden propadly poté, co se společnost musela rozloučit ze svým zesnulým CEO. Dobré výsledky taktéž přináší farmaceutická společnost Bristol-Myers Squibb. Přesto všechno Wall Street letí dolů a aktuálně se její indexy propadly na tyto hodnoty: DJI -0,94 %, S&P -1,05 %, NASDAQ -1,55 %.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m