Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie krátce před otevřením bez výraznějších změn

Americké akcie krátce před otevřením bez výraznějších změn

27.04.2004 15:24
Autor: 

Americké akciové trhy dnes otevřou jen s nepatrnou změnou. Zatímco pokračující výsledková sezóna nahrává akciím do karet, proti jsou odhady analytiků ohledně zvýšení úrokových sazeb. Futures hlavních amerických indexů před otevřením jen nepatrně posilují: Zatímco futures indexu Dow Jones Industrial Average jsou ještě v plusu 0,05 % (10 464 bodů), futures širšího indexu S&P500 už jsou beze změny 1 137,90 a futures technologického indexu NASDAQ lehounce zpevňují +0,3 % (1 490,0 bodu).

Výrobce léčiv - ImClone Systems Inc. uvedl, že v uplynulém období měl výrazný nárůst tržeb, mimo jiné také proto, že mu americký regulátor povolil prodej jeho slibného léku Erbitrux proti některým druhům rakoviny. Jeden z největších prodejců počítačové techniky - Electronic Data Systems Corp. - snížil odhad „free cash-flow“ další období a to i přesto, že vykázal v porovnání s loňskem (-3 USD/akcii) ztrátu jen 7 c/akcii. Společnost American Tower Corp. sdělila, že v jejím prvním čtvrtletí se povedla snížit čistá ztráta na 19 c/akcii v porovnání s loňským schodkem 47 c/akcii, společnost zaznamenala 15% nárůst tržeb. Lockheed Martin Corp. vykázal v prvním kvartále zisk 65c/akcii, od společnosti se očekával zisk pouze 53 c/akcii, vedení zvýšilo odhad celoročního hospodaření o 10 c/akcii.

Viktor Reischig Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.07.2026
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC