Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Páteční likviditu v segmentu SPAD tvoří zejména akcie KB

Páteční likviditu v segmentu SPAD tvoří zejména akcie KB

23.04.2004 13:43
Autor: 

V závěru obchodního týdne se pražská burza vzpamatovává z předešlého poklesu, podpořena především pozitivním sentimentem na zahraničních trzích. Index PX-D v tuto chvíli připisuje 0,16 % na hodnotu 2095,5 bodu, přičemž do kladných čísel je tažen posilujícími akciemi KB a ČTc, v opačném směru naopak působí akcie Philip Morris (-1,4 %) a ČRa (-0,7 %).

Obchodní zájem je soustředěn na akcie Komerční banky (+0,4 %), které se na dosavadní likviditě ve SPADu podílí téměř 60 procenty. Titul, zdá se, nalezl své krátkodobé dno na úrovních kolem 3270 Kč, nicméně razantnějšímu posílení zatím brání prodejní rezistence těsně pod 3300 Kč. Mírný nárůst registruje Český Telecom (+0,8 %), když pozitivním impulsem se stalo zvýšení cílové ceny od zahraniční investiční banky.

Akcie ČEZ se pak navzdory úvodní prodejní vlně dostávají zpět k úrovním 195 Kč. Kursové pohyby u ostatních blue chips jsou generovány spíše jen technickým obchodováním a reálný zájem mizivý. U Unipetrolu trh napjatě očekává zprávy ohledně privatizačních nabídek.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů
11:40Akcie se dopoledne vydávají vzhůru bez ohledu na další Trumpovo ultimátum  
11:37Samsung rozdrtil odhady. Provozní zisk za první čtvrtletí je vyšší než za celý loňský rok
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ
9:51Maloobchodní tržby v Česku v únoru zpomalily meziroční růst na 4,1 procenta
9:15Šéf IEA: Válka na Blízkém východě nastartuje růst obnovitelných zdrojů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC