Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Středeční růst pražské burzy „podkopával“ jen Český Telecom (-2,3 %)

Středeční růst pražské burzy „podkopával“ jen Český Telecom (-2,3 %)

21.04.2004 18:15
Autor: 

Pražská burza díky posilování většiny SPADových titulů uzavřela středeční seanci v pozitivním teritoriu. Index PX-D přitom mírně posílil o 0,15 %, když uzavřel na hodnotě 2122,1 bodu. Jako jediný mezi nejlikvidnějšími tituly ztrácel Český Telecom. Ten oslaboval v reakci na zprávy ohledně pravděpodobného odvolání šéfa Eurotelu, silnější podporu kupců přitom registroval až na úrovních kolem 350 Kč. Se zobchodovaným objemem 402 mil. Kč. se ČT zároveň stal nejaktivnější emisí seance.

Obchodování s akciemi Komerční banky během dne probíhalo v relativně úzkém pásmu, titul přitom připsal necelé půlprocento. Pozitivní sentiment ovládl i akcie ČEZ poté, co společnost oznámila vyšší prodeje elektřiny v 1Q a představitelé společnosti podpořili optimistická očekávání ohledně kvartálních výsledků. Nejlépe si vedly akcie Uniptrolu, které v rámci privatizační euforie uzavřely o 1,8 % výše. České radiokomunikace za podpory převážně domácích kupců zpevnil na nové dlouhodobé maximum 520 Kč. Celkový objem obchodů ve SPADu vzrostl na 1,225 mld. Kč.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data