Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pomlázku na Wall Street odkoledovaly ropné společnosti, Micky Mouse se také objevil

Pomlázku na Wall Street odkoledovaly ropné společnosti, Micky Mouse se také objevil

13.04.2004 8:28
Autor: 

Velikonoční pondělí, které bylo na evropském kontinentu věnováno klidu, zastihlo americké koledníky v dobré náladě. Mezinárodní energetická agentura ve své zprávě opět zvýšila odhady poptávky po ropě pro letošní rok, a tím zařídila růst ropných společností a ropy jako takové.

Mezi další tituly, které vzbudily zájem investorů v průběhu pondělního obchodování, patřily akcie společnosti Comcast Corp., jenž se pokouší o převzetí společnosti Walt Disney. Analytici Banc of America předpokládají, že vedení Walt Disney nechce přistoupit na aktuální nabídku USD 22,81 na akcii a současně ve své zprávě uvádějí, že provozovatel satelitní televize nebude mít prostor pro příliš velké zvyšování jeho nabídky, což by mohlo vést k ukončení „námluv“, a tak doporučují akcie Comcastu k nákupu. Ty tak rostly, když naopak akcie Walt Disney byly mezi top 10 mezi pondělními propadlíky.

Nejen mediálně orientovaní investoři měli svůj den, ale také hodně vzruchu způsobily spekulace okolo společnosti Winn-Dixie. Podle neověřených informací by mohla rodina Davisů, která je zakladatelem a většinovým akcionářem řetězce, uvažovat o odkupu akcií a převodu společnosti na privátní. Analytici J.P. Morgan stojí za poklesem akcií Abbott Laboratories poté, co snížili jejich odhad zisku pro roky 2005 a 2006 z důvodu sílící konkurence. Celkově tak na Wall Street převládaly veselé barvy a indexy zakončily v pozitivním teritoriu (DJI + 0,70 %, S&P +0,52 %, NASDAQ +0,61 % ).

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.11.2025
14:39Švýcarský On navyšuje výhled a chce být nejprémiovější sportovní značkou na trhu
13:32Foxconn zvýšil zisk o 17 %, chystá spolupráci s OpenAI
13:19Dolar nejatraktivnějším aktivem? Carry strategie poráží akcie i dluhopisy
12:42RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33AI čipy potáhnou AMD k rekordním ziskům, míří na 35% růst tržeb
10:50Akcie jsou na tom dnes smíšeně, pozitivní vývoj však převládá  
10:29Světová poptávka po ropě a plynu může růst až do roku 2050, uvedla agentura IEA
10:03Infineon očekává návrat k růstu tržeb díky zlepšenému výhledu v segmentu umělé inteligence
8:57Rozbřesk: Redukce růstu ve čtvrtém čtvrtletí by měla být do jednoho procentního bodu
8:51CFO ČEZ pro Patria.cz, Infineon sází na AI, AMD predikuje 35% růst tržeb a futures jsou smíšené  
7:59GasNet i jaderný rekord versus padající ceny elektřiny, rozklíčovává výsledky i výhled šéf financí ČEZ Novák
6:09Wells Fargo varuje: Technologie jsou nadhodnocené, je čas realizovat zisky
11.11.2025
22:02Wall Street bez jasného směru: Dow Jones posílil, zatímco Nasdaq mírně ztratil  
17:19Akciový „zákon“ 7 % drží od roku 1870
16:22Buffett si po svém odchodu zatím ponechá akcie třídy A a zrychlí v charitě
14:43Opční trhy věští těmto firmám silnou reakci na výsledky. Mezi nimi je Walt Disney i Applied Materials
14:06Tržby Nebiusu vyskočily o 355 procent, firma plánuje agresivní růst
12:37Braňo Soták: Rocket Lab zapsal rekordy na marži i počtu letů, pozornost se upírá k Neutronu  
12:02Meziroční inflace v říjnu zrychlila, zdražily zejména potraviny
11:20CoreWeave zhoršila kvůli zpoždění v dodávkách výhled tržeb. Akcie klesají o osm procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data