Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna oslabila o 10 haléřů k euru, k dolaru však roste na 26,93 Kč/USD

Koruna oslabila o 10 haléřů k euru, k dolaru však roste na 26,93 Kč/USD

07.04.2004 17:07
Autor: 

Koruna dnes celý den pozvolna oslabovala a končí na 32,76 Kč za euro, což je o deset haléřů slabší kurz než včera. Americký dolar odpoledne ztrácí k euru, kurz koruny k dolaru tak roste na 26,93 Kč/USD.

Pokračuje obchodování na základě sentimentu, žádné kurzotvorné zprávy dnes zveřejněny nebyly. Aktualizované prognózy hospodářského vývoje České republiky v podání Evropské komise se neodchýlily od našich prognóz, kritiku si vysloužil rozpočtový deficit. Obavy má EK z ekonomického růstu v eurozóně, dokonce šest zemí by mohlo letos překročit limit rozpočtového schodku 3 % HDP.

Zítra bude zveřejněna nezaměstnanost za březen, očekáváme pokles na 10,7 %, dále březnová inflace, očekáváme růst na 2,6 % y/y. Z pohledu měnové politiky a úroků bude důležité, aby ceny nerostly rychleji, než předpovídá ČNB. Kvůli exportní schopnosti ČR sledujeme pozorně i průmyslovou výrobu – očekáváme akceleraci v únoru na +7,5 % y/y. Mohl by se změnit pohled na rovnovážnou - fundamentální hodnotu české měny.

Vývoj ve zbytku regionu byl smíšený, zlotý s forintem sice i odpoledne oslabovaly, slovenská koruna však vyrazila nahoru na 40,08 SKK/EUR. Ministr financí Mikloš řekl, že očekávaná roční reálná apreciace SKK o 1,5 % by neměla ohrozit slovenský export.

Americký dolar odpoledne zrychluje tempo poklesu k euru, aktuálně již na 1,2170 USD/EUR, když se většinu dne pohyboval zhruba kolem 1,2080 USD za euro. Na eurodolarový trh doléhá oslabování akcií na Wall Street a přesun prostředků do japonského jenu, když Moody’s zvýšila rating Japonska. Ekonomických zpráv z eurozóny nebo USA dnes bylo minimum a s kurzem nepohnuly. Zítra bude zveřejněn počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, tedy další dílčí zpráva z ostře sledovaného trhu práce.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 procent průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y