Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČRa provedly zátah proti „překupníkům kapacity“ bezdrátového ADSL

ČRa provedly zátah proti „překupníkům kapacity“ bezdrátového ADSL

09.03.2004 17:28
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy ČRa
(Praha, 9. března 2004) - České radiokomunikace provedly analýzu provozu ve své síti Bluetone Angel. Z rozboru a následného šetření vyplynulo, že někteří uživatelé v rozporu se smlouvou využívají bezdrátové ADSL jako konektivitu pro lokální poskytovatele internetového připojení, tj. poskytují ji dalším uživatelům, kteří nejsou zákazníky ČRa, pomocí sítí WiFi a dalších technických řešení. Protože tato činnost poškozovala ostatní uživatele Bluetone Angel, byli tito uživatelé následně sdruženi do společných agregačních skupin, a zlepšila se tak kvalita připojení řádných uživatelů.

„Toto opatření je naprosto v souladu s uživatelskými smlouvami,“ řekl Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa. Podle něj je z hlediska Bluetonu velmi nepříjemné takto postupovat vůči svým zákazníkům, ale společnost podle něj neměla jiné východisko. „Máme zájem poskytovat kvalitní služby těm zákazníkům, kteří u nás hledají kvalitní telekomunikační služby za dobrou cenu. Nemůžeme si ale dovolit, aby s naší prací a obrovskými investicemi podnikali lidé, kteří nedodržují smluvní podmínky,“ dodal Charvát.

České radiokomunikace touto tiskovou zprávou reagují na internetové diskuse vedené na některých odborných serverech. V jednom z diskusních příspěvků si např. uživatel stěžoval, že mu rychlost připojení po převedení do nové agregační skupiny klesla na „pouhých“ 64 Kb/s. „Cena takovéhoto připojení se na trhu pohybuje mezi 3000 až 6000 Kč měsíčně. My sami tzv. vyhrazené 64 Kb/s připojení nabízíme za 3500 Kč. V tomto porovnání vychází cena 1490 Kč měsíčně za Bluetone Angel velmi příznivě,“ uvedl ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa. „Naši ‘normální’ zákazníci však za stejnou cenu dosahují průměrné rychlosti připojení 200 - 300 Kb/s.“ K datu vydání této tiskové zprávy evidují České radiokomunikace pouze dvě písemné stížnosti na kvalitu připojení prostřednictvím sítě Bluetone Angel. Obě stížnosti jsou se stěžovateli řešeny.

V současnosti je signál bezdrátového ADSL dostupný na území, na kterém žije 38 % obyvatel České republiky. Technologie Angel je založena na kombinaci tzv. OFDM (Orthogonal Frequency Division Multiplexing), individuálním nastavení parametrů koncových stanic a dynamickém přidělování a koncentraci hlasových kanálů. Oproti technologiím používaným pro bezdrátové připojení v minulosti umožňuje zvýšit počet zákazníků připojených na jednu základnovou stanici až na 360 a zvýšit dosah stanice až na 30 km. ADSL tak může být poskytováno i v místech, kde to po běžných telefonních linkách není možné. Systém Angel navíc nevyžaduje přímou viditelnost vysílače a přijímací anténa může být umístěna i uvnitř budovy.


Váš názor
  • mno 1490 to snad ne,mam to a vim o cem mluvim
    09.03.2004 17:59

    za 1490 to nikomu nedaji,pouze s telefonem + dalších 500,jinak to je za 1890,proc porad vsude v reklamach a zpravach lžou teda nechapu
    žvanil
Aktuální komentáře
03.03.2026
22:21Wall Street i v úterý pod tlakem dění v Íránu  
17:44Dopad AI na sazby a následně na akcie
16:34Stablecoiny jako riziko pro euro? ECB vidí hrozbu importu dolarových podmínek
16:26Warsh má před sebou těžkou zkoušku. Ekonomika i Fed jdou proti jeho vizi  
14:13Fidelity: Tři scénáře pro Írán a jejich makroekonomické a tržní dopady
12:25ON-LINE: Akciový výprodej v Evropě i USA, ropa už nad 84 dolary
12:18Blokáda Hormuzského průlivu: které země utrpí nejvíce?
11:46Hrozba energetické krize dnes drtí akcie i dluhopisy, zlato už se nekupuje  
11:14Tradiční útočiště nefungují. Výnosy dluhopisů rostou, zlato ztrácí lesk  
10:26Primoco UAV dodá bezpilotní letadla španělské civilní stráži Guardia Civil
8:58Rozbřesk: Drahé energie jako nové proinflační riziko pro ČNB
8:51Napětí v Hormuzském průlivu, další růst cen ropy i plynu a futures v červeném  
6:30FX Strategie: Ani válka korunu (zatím) nerozpohybovala, déletrvající konflikt a dražší energie jsou ale rizikem  
02.03.2026
22:03Americké akciové indexy uzavírají v zelené i přes konflikt na Blízkém východě  
17:07Co bude letos akciový trh dělat s americkou ekonomikou
16:44ISM ukázalo slušnou kondici amerického průmyslu, ale také vysoké cenové tlaky
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:59PODCAST Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ  
15:38ON-LINE: Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie počáteční ztráty částečně umazaly
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - CPI, m/m
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y