Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu: Zloty, forint, slovenská koruna

Přehled devizového trhu: Zloty, forint, slovenská koruna

02.03.2004 9:33
Autor: 

Zloty včera na začátku obchodování poklesl na své historické minimum 4,9429 vůči euru. Později ale své ztráty korigoval, když opozice slíbila podpořit podstatnou část navrhovaných fiskálních reforem a nakonec po ranních 4,9021 končil posílen na 4,8888. Vůči dolaru pak polská měna mírně oslabila z otevíracích 3,9201 na 3,9285.

Forint včera v klidném obchodování opět mírně posílil vůči euru, když po ranních 256,40 končil odpoledne na 255,70. Vůči americkému dolaru v souladu s vývojem na eurodolarovém trhu maďarská měna v rovněž klidném obchodování oslabila z otevíracích 204,70 na 205,45. Pro nejbližší dny se pak neočekává výrazná změna kurzu, i když jsou obavy, že by v příštích měsících mohla inflace dále růst nad lednových 6,6%.

Slovenská koruna voči euru včera mierne zhodnotila kvôli správe denníka Financial Times, že Hyundai si pre svoj nový závod vybral Slovensko. Kurz koruny sa posunul z rannej úrovne 40,550 na 40,430 EUR/SKK. Dnes ráno už bola oficiálne zverejnená správa, že Hyundai si pre svoj nový závod vybral Slovensko. Koruna v počiatočnej reakcii na túto správu posilnila k úrovni 40,400 a zrejme dnes zhodnotí iba mierne, keď pozitívny výsledok bol už do veľkej miery v kurze započítaný. Je však možné, že pokiaľ by sa priblížila k poslednej rekordnej úrovni 40,360 príde k vyberaniu ziskov. V prípade, že by koruna posilňovala i naďalej, bude zrejme centrálna banka pripravená zasiahnuť. Kurz koruny voči euru by sa mal pohybovať v pásme 40,350/600 EUR/SKK.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.01.2026
17:08Nejdůležitější ekonomický příběh letošního roku
15:36JPMorgan překvapil poklesem investičního bankovnictví. Obchodování a čistý úrokový výnos ale drží výsledky nad očekáváním  
15:26Americká inflace drží tempo, prosinec přinesl dražší potraviny i levnější auta  
13:42Výsledky JPMorgan: Silný rok, ale na nový rekord nestačil
13:21Akcie Delta Air Lines klesají po výsledcích a celoročním výhledu o pět procent
12:17Velké centrální banky se postavily za Powella
12:10Trumpův tah proti Íránu může zničit křehké příměří s Čínou
11:34Před inflací a výsledky JPM se dnes obchoduje opatrně  
10:41Datacentra zvedají ceny elektřiny. Trump tlačí na technologické giganty, aby podnikli opatření
9:59Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 31.12.2025
9:20Rozbřesk: Ukončit nezávislost Fedu značí posunout Ameriku mezi emerging markets
8:54Írán přidává na geopolitické nejistotě, Alphabet překročil hranici 4 bilionů USD a Japonsko reaguje na možné předčasné volby  
6:01Citi: Investoři míří za hranice USA. Rok 2026 má patřit širšímu portfoliu
12.01.2026
17:09Korekce, medvědí trhy a praskání valuačních bublin
16:16Týdenní výhled: Nový útok na Fed a začátek výsledkové sezóny  
15:19Důvěra investorů v hospodářství eurozóny je nejvyšší za půl roku
14:18Export elektřiny loni po letech vzrostl, přispěla vyšší výroba elektráren
13:23Trump tlačí na vydavatele kreditek, aby snížili úroky. Akcie bank klesají
12:34Tlak na Fed rozhýbal trhy: akcie klesají, zlato láká  
11:57Investory na úvod týdne vystrašil nový útok na Fed  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - CPI, y/y