Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pozitivní komentáře od Dellu pomáhají povzbudit páteční náladu na Wall Street

Pozitivní komentáře od Dellu pomáhají povzbudit páteční náladu na Wall Street

13.02.2004 15:56
Autor: 

Americké akcie dnes začaly obchodovat o něco výše než včera skončily. Investory potěšil pozitivní komentář CFO společnosti Dell Inc., který uvedl, že vidí oživení v poptávce po svých produktech. Kromě komentářů uspokojují investory také dobré korporátní výsledky.

Americké indexy krátce po otevření tedy zpevňují: index Dow Jones Industrial Average přidává +0,21 % na hodnotu 10717,33 bodu, širší index S&P500 si polepšuje o +0,24 % na hodnotu 1154,82 bodu a technologický index NASDAQ zpevňuje o +0,43 % na hodnotu 2082,07 bodu.

Hlavní korporátní událostí je zájem SBC Communications Inc. a BellSouth Corp. o kontrolu nad AT&T Wireless Services Inc, když obě společnosti uvedly, že jsou připraveny nabídnout vyšší cenu, než nabízí britský Vodafone Group Plc. Velmi dobrá zpráva přišla od ImClone Systems Inc., když mu regulátor povolil jeho slibný lék proti rakovině – Erbitux. Společnost Analog Devices Inc., jeden z největších výrobců mikroprocesorů do mobilních telefonů uvedl, že jeho zisk v Q1 dosáhl téměř dvojnásobku v porovnání s loňským rokem.

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data