Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Koruna by měla být na konci února na kurzu 33,00 Kč/EUR … domnívají se analytici

    Koruna by měla být na konci února na kurzu 33,00 Kč/EUR … domnívají se analytici

    03.02.2004 15:53
    Autor: 

    Nálada na trhu se nemění, většina analytiků očekává posílení koruny dokonce v relativně krátkém horizontu jednoho měsíce. Česká měna měla sice na začátku tohoto týdne tendenci apreciovat pod úroveň 33,30 Kč za euro, tyto snahy se jí ale zatím příliš nedaří, neboť dnes se obchoduje opět kolem 33,35 Kč/EUR.

    Z pravidelného makroekonomického průzkumu agentury Reuters vyplývá, že oslovených 13 analytických týmů zabývajících se českou ekonomikou v průměru očekává posílení koruny do jednoho měsíce na 33,00 Kč za euro. Jednotlivé měsíční predikce se pohybují v intervalu 32,40 až 33,60 Kč za euro. Průzkum byl proveden ve dnech 28. ledna až 2. února 2004, účastnila se ho i Patria.

    Na konci prvního čtvrtletí by měla být situace z pohledu české koruny ještě lepší – průměrný odhad analytiků oslovených Reuters činí 32,70 Kč/EUR. Pásmo konkrétních odpovědí je ale poměrně široké – 32,0 až 33,80 Kč/EUR. Mezi ekonomy jsou tak relativně velcí optimisté i velcí pesimisté.

    Pro konec roku předpokládá trh další posílení koruny až na 31,37 Kč/EUR – viz komentář Analytici očekávají posílení koruny do roka na 31,37 Kč/EUR .

    (zdroj: Reuters)


    Váš názor
    • Kurz koruny
      03.02.2004 17:50

      Jestliže analytici předpokládají posílení koruny, tak to bude koruna v průběhu měsíce února určitě oslabovat.To předpokládám já podle analýzy analýz analytiků za poslední léta.Konec února bude na 33,60 Kč/EUR.
      Orada Poisson
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa