Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    V boji o Unipetrol zůstávají jen PKN Orlen, MOL a Royal Dutch/Shell

    21.01.2004 16:43
    Autor: 

    komentář doplněn
    Vláda rozhodla o tom, že do druhého kola privatizace Unipetrolu postoupí PKN Orlen, Royal Dutch/Shell a MOL. Podle předchozích indikací se očekávalo, že na zkráceném seznamu bude všech šest společností, které podaly předběžnou nabídku. Připomínáme, že PKN Orlen a MOL jednají o vzájemné spolupráci a možné fúzi.

    Podle seznamu předběžných nabídek (za předpokladu, že nabídky jsou jak za vlastní kapitál tak za dluh ve výši 4,1 mld. Kč) investoři zatím nabídli následující ceny za akcii Unipetrolu:

                               mld. Kč za vl. kap. + dluh  nabídnutá cena Kč/akcii
    
    Royal Dutch/Shell                  11 - 13                 60,27 - 77,77 
    PKN Orlen/ConocoPhillips            9 - 10                 42,76 - 51,51
    MOL                                 7 - 9                  25,25 - 42,76
    

    Jitka Oppitzová


    Váš názor
    • Ceny jsou samozřejmě bez pohledávek !
      21.01.2004 19:02

      Nebo snad jejich přesnou výši znáte ? Snad si nemyslíte, že MOL nabídne za majoritu v UNIPETROLU 2.5 miliardy ? No to jste mě teda rozesmáli ! To není opravdu tak velká a rádoby seriozní firma jako Patria schopna si ověřit co vlastně za cifry zveřejňuje, zvláště když jde o tak citlivé kurzotvorné informace ? Nebo je to snad vaše strategie ? Žádám vás tímto o urychlenou nápravu neboť hrozí po vaší poplašné zprávě ztráty investorům, které může váš článek zmást !
      Analytik
      • ceny?
        21.01.2004 20:07

        naprosty souhlas - pravdepodobne se jedna o michani jablek s hruskami - protoze prodat majoritu v Unipetrolu za 5 mld (ne-li nizsi) by snad ;-) nebyla schopna ani nase vlada. A ta je opravdu (vseho) schopna.
        Vasek
        • Taky jsem si přečetl na www.idnes.cz, že je to jen za akcie.
          21.01.2004 21:52

          Byl bych rád, kdyby jste to před začátkem obchodování ve SPAD uvedli na pravou míru.
          in :
    • Nemate chybu ve vypoctu?
      21.01.2004 17:53

      Mela jsem za to, ze cena odkupa je urcena vyssim z a)6ti mesicniho prumeru (vcetne nabyti 63%) b) 85% z akvizicni ceny. Podle mych vypoctu by tedy ted vychazel ten prumer vyssi. Pri nabidce 13 mld neco kolem 71 korun na akcii. Petra
      Petra Dvorakova
    • Váš názor byl zrušen
      21.01.2004 17:35

      Váš názor byl zrušen z důvodu nepřímého použití osobních invektiv vůči autorovi příspěvku. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
      jiri
      • Vas nazor byl zrusen :)
        21.01.2004 18:19

        Patria opet perli, po naprosto diletanskem doporuceni prodavat PM, je tu dalsi jejich analyza... Docela by mne zajimalo, kdo ty bludy vymyli ...
        ALEZ
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů