Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
FT: Kužvart jako eurokomisař - ČSSD nemá jinou volbu

FT: Kužvart jako eurokomisař - ČSSD nemá jinou volbu

20.01.2004 11:19
Autor: 

Zatímco na Kypru zuří boj o post evropského komisaře, Praha má problémy vůbec někoho přesvědčit, aby na toto prestižní místo kandidoval. Napsal včera deník Financial Times. Vládnoucí sociální demokraté nominovali k všeobecnému překvapení Miloše Kužvarta, méně známého dřívějšího ministra. Dokonce koaliční partneři ve vládě tvrdí, že taková volba způsobí, že ČR bude pro smích.

Kužvart byl zřejmě vybrán z několika důvodů - je sociální demokrat, nikdy nebyl v KSČ, byl jednou ministrem a mluví anglicky - vzácné charakteristiky v levicové straně, která je u moci pouhých pět let. Kužvart je rovněž připraven vyměnit "zlatou Prahu" za Brusel, narozdíl od horkého kandidáta Pavla Mertlíka, bývalého ministra financí, který společně s dalším bývalým ministrem post evropského komisaře odmítl. Doma je doma, říkají Češi.

(zdroj: Financial Times)

Souhlasíte s tím, aby se stal českým komisařem Miloš Kužvart? Prosadí menší strany ve vládě své kandidáty? Mohou uspět jména, která jsou nyní mimo politiku? Byl by dobrým kandidátem Miloš Zeman? Zapojte se do diskuse ve Fóru nebo hlasujte v Anketě.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.02.2026
13:10Braňo Soták: Alphabet kráčí po tenkém laně. Zatím ale mezi masivními investicemi a doručovaným růstem balancuje úspěšně  
13:08Pandora reaguje na volatilitu stříbra: uvede platinovou kolekci
12:07Rotace z technologií a volatilní drahé kovy. Trhy zůstávají rozvířené  
11:26Turbulence na zlatu a stříbru
10:55Německý průmysl překvapil. Zakázky v prosinci vzrostly nejvíc za dva roky
10:10Shell zaznamenal nejslabší čtvrtletní zisk za pět let, zpětné odkupy akcií ale nesnížil
10:05Maloobchod na konci roku zklamal. I tak ale spotřeba domácností táhne ekonomiku
9:51Vestas zvyšuje výhled, dividendu i buyback. Akcie však po výsledcích klesají
8:52Dnes vyjde inflace i prognóza ČNB, pokračuje výprodej na techu i bitcoinu a SpaceX se posouvá k IPO  
8:49Rozbřesk: Česká inflace poklesla zejména kvůli energiím, co na to dnes ČNB?
04.02.2026
22:46Alphabet překonal odhady. Letos plánuje utratit mnohem více, než investoři čekali
22:01Technologické tituly znovu oslabily  
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.