Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

18.12.2003 9:58
Autor: 

Bankovní rada ČNB se podle očekávání rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Za největší rizika budoucí inflace ČNB označila růst spotřeby domácností, ceny ropy a oslabení kurzu koruny vůči euru. (podrobněji ZDE)

Pokud by se tento měsíc pořádaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězila by podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění ODS s 31% preferencí, následována KSČM (16%) a ČSSD (14%). Do parlamentu by ještě usedli zástupci KDU-ČSL (7%). Preference US-DEU klesly na 2%.

Senát schválil zákon o zadávání veřejných zakázek, který zpřísňuje možnosti jejich zadávání. Podle nového zákona by neměly být zvýhodňovány domácí firmy a zakázky zadávány bez výběrového řízení. Tato možnost bude moci být využita jen v případě odvracení živelných pohrom.

Německé spolkové ministerstvo financí oznámilo, že celkový objem daňových škrtů v příštím roce dosáhne 8,9 mld. euro. Původní vládní záměr počítal se škrty za 15,6 mld. Kč. Výsledek je kompromisem pondělní dohody vládní koalice a opozice.

Průmyslová výroba eurozóny v říjnu vzrostla o 1,1% po zářijovém poklesu o 0,6%. Meziročně se objem produkce zvýšil o 0,9%.

Inflace v eurozóně v listopadu vzrostla na 2,2% z říjnových 2,0%. V meziměsíčním srovnání se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,1%, stejně jako v říjnu.

Polská průmyslová výroba v listopadu klesla o 8,1% po říjnovém vzestupu o 5,5%. V meziročním srovnání se ovšem produkce zvýšila o 9,1%. Výrazný propad zaznamenala stavební výroba, která proti říjnu klesla o 17,5%, a meziroční propad tak zrychlila na 5,1%.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

David Marek

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.05.2026
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání
15:55Novo Nordisk se připravuje s pilulkou Wegovy na globální ofenzivu. Do vybraných zemí vstoupí ještě letos
14:34NextEra Energy koupí Dominion Energy za 66,8 miliardy dolarů
14:25Dluhopisy pod tlakem. Výnosy v USA i Japonsku na víceletých maximech  
12:03Úvod týdne trhům kazí dražší ropa a Japonsko  
11:08Varovný signál z Číny. Dubnová data zklamala napříč sektory, nerovnováha se prohlubuje  
9:12Rozbřesk: Česko vládne evropské nezaměstnanosti. Ale je to opravdu důvod k oslavě?
8:51Ropa nad 110 dolary, futures v rudém. Po summitu USA-Čína se pozornost vrací k Íránu  
5:52AI boom dělá z pamětí nedostatkové zboží. Nůžky mezi výherci a poraženými se rychle rozevírají
17.05.2026
14:56Proč v USA reagují trhy na AI jinak než v Evropě?
9:00Víkendář: Bude to s AI a trhem práce podobné, jako s předchozími technologiemi?
16.05.2026
13:56Retailoví investoři ženou trhy na rekordy. Goldman Sachs odhalila jejich největší favority
9:00Víkendář: Dojde nakonec ke znárodnění umělé inteligence?
15.05.2026
22:02Výběr zisku na Wall Street  
18:08Složitý rytmus čtvrtletních výsledkových tanců
17:13Maďarský comeback. Dluhopisy raketově rostou, CEE region cítí tlak  
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y