Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa ... neví kudy kam

Evropa ... neví kudy kam

17.12.2003 13:41
Autor: 

Stejně jako dnes ráno, resp. dopoledne, se evropské burzy po obědě nejsou schopné rozhodnout, kterým směrem se vydat. Po ranním růstu, který byl krátce před polednem v podstatě úplně vymazán, se nyní pohybujeme v podstatě v zóně nikoho - pan-evropský DJ STOXX50 roste o 0.11%, německý DAX30 je o 0.3% níže, francouzský CAC40 klesá o 0.51%, jen britský FTSE 100 vykazuje známky síly a posiluje o 0.30%. Trhy futures v tomto okamžiku indikují korekci včerejšího růstu - Dow Jones future oslabuje o 0.24%, Nasdaq 100 future je o 0.36% níže a S&P500 future ztrácí 0.26%. Euro nyní začalo proti americkému dolaru ztrácet a z dnešního maxima na hodnotě 1.2348 se nyní dostává na cenu 1.2308.

Z pohledu jednotlivých titulů tvořících bázi indexu DJ STOXX50 je na tom nyní nejlépe chemický gigant Bayer AG, který posiluje o 2.19%. Na druhém místě je BP Group Plc (+1.92%), na třetím pak Aviva Plc (+1.53%). V jen velmi těsném závěsu následují Barclays Plc (+1.47%), Shell Plc (+1.02%) a Lloyds TSB Plc (+0.95%). Na straně poklesu najdeme především BNP Paribas (-1.96%), Suez (-1.81%) a Siemens AG (-1.63%). Na dalších místech jsou potom jména jako Aegon NV (-1.49%), ABN Amro (-1.37%) a ING Group (-1.35%).

* GlaxoSmithkline Plc - firma bude vyvíjet vakcínu proti SARS společně s francouzskou firmou Institut Pasteur
* Diageo Plc - ratingová agentura Fitch potvrzuje rating firmy na úrovni A+/F1s negativním výhledem
* AGF - pojišťovna zvýší pojistné prémie za pojištění budov o minimálně 35%

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.11.2025
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  
10:49Google otevřel největší vývojové a designové centrum pro umělou inteligenci mimo Spojené státy. Je na Tchajwanu a doprovodí jej další investice
10:39Šéf Nvidie Huang spekulace o AI bublině odmítá. Vytasil tři argumenty
9:15Rozbřesk: Veřejný dluh má podle MMF dosáhnout v následujících letech nejvyšších hodnot od roku 1948
8:49Silné výsledky i výhled Nvidie, Meta ztrácí svého hlavního AI vědce, evropské futures svítí zeleně  
8:11Colt CZ zvýšil za tři čtvrtletí výnosy a výrazně i zisk, mírně reviduje výhled
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?
13:24Goldman Sachs: Trhy čeká další pokles, výsledky Nvidie rozhodnou
11:46Inflace v EU v říjnu zpomalila na 2,5 procenta, v Česku naopak zrychlila
11:29Dokáže Nvidia přinést na trhy nový optimismus?  
11:21"Jak jde Nvidia, tak jde trh." Výsledky společnosti určí v období negativní nálady další směr
10:17Nizozemsko ruší kontrolu nad Nexperií. Konec sporu odblokuje automobilový průmysl
9:57FRESH živě: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
8:55EPH Financing CZ, a.s.: TotalEnergies a EPH zakládají společný podnik
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů