Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Siemens chce přesunout 10 000 pracovních míst do levnějších zemí

Siemens chce přesunout 10 000 pracovních míst do levnějších zemí

12.12.2003 14:58
Autor: 

Siemens plánuje převést jednu třetinu softwarového vývoje, tj. cca 10 tisíc zaměstnanců, do zemí s nízkou mzdou zahrnující i východoevropské kandidáty na vstup do EU. "Musíme následovat trend všech našich konkurentů, kteří převádí některé z aktivit směrem na východ," řekl Johannes Feldmayer, člen vrcholného managementu a startegie firmy v rozhovoru s Financial Times Deutschland. Mluvčí Siemens dnes pro média upřesnil, že nemusí jít nutně o zrušení 10 tisíc míst v Německu, ale také o vznik nových míst v zahraničí.

Siemens také plánuje přesunout část své produkce a účetních operací. Do září roku 2003 utržil Siemens z celkových 74 mld. EUR tři miliardy v zemích východní Evropy. Tam chce využít společnost výhod snížení nákladů a vysoce kvalifikované pracovní síly. "Našli jsem fantastické zaměstnance s prvotřídním výcvikem", řekl Feldmayer.

Siemens následuje ostatní významné technologické skupiny jako je SAP, které přemísťují své vývojové aktivity, účetní operace a servis do východní Evropy, Indie nebo Číny, píše FT. Jedna z poboček Siemens se sídlem v Mnichově již přesunula operace "back office" pro východní Evropu do České republiky. "Ve srovnání s podmínkami v zemích s vyšším ekonomickým růstem nejsme spokojeni s podmínkami v Německu", řekl Feldmayer.

Feldmayer je přesvědčen, že trend přesunu poboček na východ (offshore) vyvine tlak na změnu v zemích, jako je Německo. "Nakonec by tento trend měl Německu přinést prospěch, neboť tak budeme více konkurenceschopní".

(zdroj: FT)


Váš názor
  • muze mi to nekdo vysvetlit?
    12.12.2003 17:47

    Jak to muze prospet Nemecku?Tim,ze se zvysi nezamestnanost? Blahopreju vsem Nemcum k silnemu euru a z celeho srdce jim ho preju.
    bm
Aktuální komentáře
11.01.2026
9:37Víkendář: Změnilo by digitální euro fungování finančního systému?
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích
14:35Akcie Rolls-Royce stanovují nová maxima každý den roku 2026. Co stojí za jejich růstem?
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data