Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KB koriguje předešlé ztráty a přidává více než 2%

KB koriguje předešlé ztráty a přidává více než 2%

08.12.2003 17:50
Autor: 

Pondělnímu obchodování na pražské burze vévodily akcie Českého Telecomu a Komerční banky. Ty společně obstaraly bezmála 3/4 likvidity ve SPADu (749 mil. Kč). Emoce u Českého Telecomu, zdá se, poněkud ochladly, i tak ale tento titul setrvával při vysoké obchodní aktivitě. Dík převažujícímu vybírání krátkodobých zisků přitom akcie ČTc oslabily o 1,7% na 267,3 Kč.

V opačném směru se naopak vydaly akcie Komerční banky, které podpořeny zvýšením investičního doporučení od ING (cílová cena 2737 Kč) zkorigovaly část předešlých ztrát, když zpevnily o 2,3% na závěrečných 2276 Kč. Třetím nejaktivnějším titulem seance se se zobchodovaným objemem 132,3 mil. Kč staly akcie ČEZ. Ty v obavách z umístění částí vládního podílu na veřejném trhu dokonce nakrátko zavítaly pod úroveň 130 Kč. Závěrečný kurs se však usadil na 130,4 Kč (-1,6%).

Při obnoveném nákupním zájmu naopak s mírným nárůstem o 0,5% (14 480 Kč) uzavřely akcie Philip Morris ČR. Index PX 50 upsal -0,1% na hodnotu 613,2 bodu.

Vladimír Vávra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst