Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TelSource prodal akcie Telecomu za 255 Kč, získal 680 mil. eur

TelSource prodal akcie Telecomu za 255 Kč, získal 680 mil. eur

5.12.2003 8:16
Autor: 

komentář doplněn (II)
Konsorcium TelSource dnes oznámilo, že dokončilo prodej 27 % akcií Českého Telecomu a získalo 680 milionů eur. Cena za akcii byla stanovena na 255 korun a 9,45 USD za GDR. V prohlášení se uvádí, že bylo prodáno institucionálním investorům 75,6 milionů kusů akcií z celkového nabízeného množství 86,96 mil. kusů.

Manažeři bookbuilding transakce mají dále "over-allotment" opci na zbývajících 11,3 milionů kusů akcií Českého Telecomu.

"Ve spojení s touto nabídkou může CSFB jako stabilizační manažer provádět transakce s cílem podpořit tržní cenu GDR nebo akcií na úrovni vyšší, než je ta, která by mohla být na otevřeném trhu po určitou omezenou dobu," tvrdí se v prohlášení. Patria Finance bude vystupovat jako agent CSFB na pražské burze.

V jiném prohlášení uvádí Swisscom, že transakcí získá zhruba 500 milionů švýcarských franků. Tyto prostředky společně se 120 mil. CHF získanými jako mimořádná dividenda Telecomu použije Swisscom na výplatu dividend a odkup akcií.

následuje oficiální tisková zpráva TelSource, jejímž zdrojem je BCPP
Tato tisková zpráva není určena pro přímou nebo zprostředkovanou distribuci ve Spojených státech, Kanadě, Japonsku nebo Austrálii

Telsource N.V. (“Telsource”) oznamuje, že úspěšně dokončil nabídku 75 621 087 kusů akcií (“Akcie”) ve společnosti ČESKÝ TELECOM,a.s. (“Český Telecom”). Telsource dále poskytl Credit Suisse First Boston (“CSFB”) a Morgan Stanley tzv. over-allotment opci na dalších 11 343 163 kusů akcií. Celkový počet nabízených akcií ve výši 86 964 250 kusů představuje přibližně 27% základního kapitálu Českého Telecomu. Nabídka proběhla formou accelerated bookbuilt transakce, jejímiž manažery byli CSFB a Morgan Stanley jako společní hlavní manažeři a Patria Finance jako hlavní spolumanažer. Cena za akcii byla stanovena ve výši 255 Kč za Akcii a 9,45 USD za globální depozitní certifikát ("GDR"); předpokládaný hrubý výtěžek Telsource z této transakce bude přibližně 680 milionů Euro (za předpokladu plného využití over-allotment opce).

V souvislosti s touto nabídkou může CSFB, jako manažer stabilizace, využít over-allotment opce nebo uskutečnit transakce s účelem podpořit tržní cenu globálních depozitních certifikátů nebo akcií na vyšší úrovni, než jaká by po omezenou dobu převládla na otevřeném trhu. Tyto transakce se mohou uskutečnit v globálních depozitních certifikátech přijatých k obchodování na Londýnské burze cenných papírů (London Stock Exchange) a v akciích Českého Telecomu přijatých k obchodování na Burze cenných papírů Praha. Započatá stabilizace může být kdykoli přerušena. Na Burze cenných papírů Praha bude agentem stabilizačního manažera Patria Finance.

(zdroj: Reuters, BCPP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data