Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Koruna se po výletu na 1,5týdenní minimum vrátila na 32,00 Kč/EUR, k dolaru Kč celý den jen posilovala

    Koruna se po výletu na 1,5týdenní minimum vrátila na 32,00 Kč/EUR, k dolaru Kč celý den jen posilovala

    28.11.2003 17:36
    Autor: 

    Koruna většinu dne oslabovala, dostala se až na 1,5týdenní minimum 32,12 Kč za euro, cca ve 14:30 hodin se však vydala směrem nahoru a nakonec "stáhla" dnešní ztráty a část včerejších, když zavírá posílením na 32,00 Kč/EUR. Velkou roli v dnešním obchodování hrála nálada v regionu, potažmo eurodolarový trh. Ten měl samozřejmě primárně vliv na kurz koruny k americké měna, Kč celý den posilovala a v závěru se dostala až na 26,70 Kč/USD.

    Maďarské centrální bance se minimálně pro dnešek podařilo vysokými sazbami podpořit forint, který posílil z 269,5 na 263,0 HUF/EUR. Nastalá situace se ale projevila výkyvem na okolních devizových trzích. Například slovenská koruna přes velmi dobrá data o říjnovém zahraničním obchodu propadla na 41,10 SKK/EUR. Koruna česká neměla vlastní směr, na trhu byly krom vlivu regionu patrné jen dozvuky včerejšího veta prezidenta Klause.

    Příští týden bude chudý na domácí makroekonomické události. Očekáváme korunu v pásmu 31,80 až 32,15 Kč za euro. V pondělí bude česká měna pravděpodobně svádět boj o úroveň 32,00 Kč/EUR, údaj o plnění státního rozpočtu ke konci listopadu nebude mít na kurz vliv. Volatilita by mohla být vyšší, v závislosti na situaci maďarském trhu.

    Euro dnes posílilo na nové historické maximum 1,2015 USD/EUR v důsledku pokračující negativní nálady vůči americké měně, s dopolední příchodem likvidity z Wall street spojené s růstem akciových titulů dolar přece jen o něco oživil a v tomto okamžiku mírně koriguje na 1,1985 USD/EUR. Příští týden budou zveřejněny indikátory aktivity v průmyslu a službách (ISM) a v pátek listopadová nezaměstnanost v USA. Očekáváme větší či menší korekci současného oslabení USD a vybírání zisků. Střednědobý trend je stále stejný - pro dolar negativní.

    Radim Krejčí


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    30.08.2026
    8:40Víkendář: Nezamýšlené důsledky nových technologií
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data