Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

19.11.2003 10:19
Autor: 

Maloobchodní tržby v září vzrostly o 1,0% ve srovnání s předchozím měsícem a to zejména díky zvýšení prodeje automobilů o 1,3%. Meziročně se tržby v maloobchodu zvýšily o 9,4% po revidovaném srpnovém zvýšení o 5,9%. Tržby v celém sektoru služeb ve 3. čtvrtletí meziročně vzrostly o 6,6%. (podrobněji ZDE)

Počet osob spořících prostřednictvím penzijního připojištění se za první tři čtvrtletí zvýšil o 71 tis. na 2,69 mil. Celkový objem úspor v penzijních fondech nyní dosahuje 67,5 mld. Kč, resp. 86,4 mld. Kč se státními příspěvky.

Tuzemští investoři uložili ve 3. čtvrtletí do zahraničních fondů 3,8 mld. Kč a celkový objem prostředků investovaných touto formou dosáhl 41,3 mld. Kč. Naopak investice do tuzemských fondů klesly o 8,4 mld. Kč na 105,9 mld. Kč. (podrobněji ZDE)

Říjnová inflace v eurozóně byla po revizi snížena z předběžně oznámených 2,1% na 2,0%. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,1%. Nejnižší inflaci mají Finové: 0,9%, nejrychleji rostou ceny v Irsku: 3,3%.

Pakt stability je podle šéfa Evropské komise Romana Prodiho základním kamenem stability eura. Před rokem ovšem Prodi označil Pakt za stupidní. Ke změně rétoriky ho údajně vedla "pružnější" interpretace pravidel paktu.

Německá vláda se chystá privatizovat železniční společnost Detsche Bahn. Privatizace by měla proběhnout prodejem akcií na veřejných trzích, nejdříve ale v letech 2007 a 2008. Menšinový podíl by se ovšem mohl dostat na burzu i dříve.

Spotřebitelské ceny v USA v říjnu stagnovaly na zářijové úrovni. Zdražení potravin bylo kompenzováno poklesem cen energií. Meziroční míra inflace klesla ze zářijových 2,3% na 2,0%.

Ruské hospodářství vykázalo v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšení HDP o 6,6%. Loni ve stejném období vzrostl HDP o 4,0%.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

David Marek

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data